Září 2006

Diplomky pro soutěžíci o nej blogísek+pro spřátelené blogísky :o)

29. září 2006 v 10:33 | AdMíNkA - ♥ Miška ♥ |  Dárečky
Pro Zuzanku
Pro Kikinku
Pro MakytkuŠkolní horoskop -2část na rok 2006-2007

27. září 2006 v 21:11 | *Míša*
Váhy
24.9.-23.10.

Tvůj styl: Ať si oblečeš cokoli, vždycky vypadáš jako z titulky časopisu!
Přednosti: Umíš perfektně zvážit situaci a rozhodnout se příznivě ve svůj prospěch.
Zápory: Jakmile vycítíš konflikt, máš tendenci utíkat před problémem.
Kluk snů: Chceš perfektního kluka - jak vzhledově, tak povahou. Chytrého, dobře oblečeného a veselého.
Práce snů: Máš výborné vyjednávací schopnosti, takže bys byla skvělá právnička nebo velvyslankyně.
Nikdy: Neděláš ze sebe hloupou naivku.
Spřátel se s: Lvem, Váhami, Střelcem
Šťastné dny: 24. 9., 22. 11., 14. 12., 6. 2., 2. 4., 27. 5.

Láska: Těš se, budeš mít hodně rušný školní rok. Zamiluješ se hned několikrát a nebudeš vědět, kterého kluka si vybrat. Ale všechno dobře skončí, protože na jaře se objeví kluk, se kterým si po všech stránkách porozumíš. Nejdřív budete asi kámoši, ale v létě už z toho bude láska jako trám! Škola: Nejvíc tě baví děják a jazyky, protože tě fascinují lidé a odlišné kultury. Jsi ale straaašně cílevědomá, a tak se našprtáš na jedničky i nenáviděnou chemii. Neznáš slovo "neumím", takže ve škole nemáš ani nejmenší problém. Přátelé: Jestli vyrazíš na školní výměnný pobyt nebo zájezd, počítej s tím, že narazíš na svou spřízněnou duši! Nejspíš to bude kámoš(ka) z úplně jiného kulturního prostředí a se zcela nezvyklými zájmy, ale ani to vám nezabrání v tom, abyste se sblížili. Rodina: Na podzim ti tvá rodina půjde tak na nervy, že budeš mít chuť ji vystřelit na Mars. Vánoce ale všechno spraví a po Novém roce už bude zase všechno klapat, jak má. A rodiče tě podpoří a vytáhnou z průšvihu, i když bude sebevětší. Peníze: V říjnu ti budou planety příznivě nakloněny a vyděláš si slušné prašule. Hlavně nepropásni šanci!

Štír
24.10.-22.11.

Tvůj styl: Miluješ černou a rudou barvu, protože jsou svůdné a každý si tě všimne.
Přednosti: Jsi vášnivá, všechno prožíváš naplno a každého nakazíš svou energií a dobrou náladou.
Zápory: Když tě někdo naštve, měníš se v pomstychtivou dračici.
Kluk snů: Často si lidi testuješ, jestli udrží tajemství. Potřebuješ kluka, kterému můžeš věřit.
Práce snů: Máš dar zjistit o komkoli cokoli. Byla bys přínosem detektivní kanceláře nebo tajné služby.
Nikdy: Neztratíš odhad na lidi.
Spřátel se s: Pannou, Štírem, Kozorohem
Šťastné dny: 24. 10., 20. 11., 13. 1., 8. 3., 2. 5., 23. 7.

Láska: Holka, ty to budeš mít tenhle rok hektický :-). Celý podzim budeš flirtovat jak o život, ale až do jara s nikým moc dlouho nevydržíš. Na začátku léta se zamiluješ a strávíš s ním celé prázdniny, ale na podzim jeho city ochladnou. Sice tě to bude trochu bolet, ale pak mávneš rukou. Kluků běhá na světě spousta. Škola: Tenhle rok ti to ve škole bude pálit jako nikdy. Ze začátku září možná začneš trochu plavat v matice, ale všechno doženeš a v zimě už to budeš ty, kdo bude moct doučovat spolužáky. Přátelé: S tvými kámoši je sranda, ale dej si pozor na to, komu věříš. Hrozí zrada velkého kalibru, tak se radši řiď heslem 'důvěřuj, ale prověřuj'. Možná nakonec zjistíš, že si víc rozumíš s nenápadnou spolužačkou ze třídy než s dlouholetou kámoškou ze sousedství. Rodina: Očekávej sourozenecké hádky, zvlášť jestli máš mladší ségru. Od rodičů budeš kolem Vánoc potřebovat radu, abys mohla učinit důležité rozhodnutí. Stejně ti ale moc nepomohou, konečné rozhodnutí bude na tobě. Peníze: V prosinci a květnu máš velkou naději, že nečekaně přijdeš k penězům. Možná ti do prasátka něco přidá babička, nebo narazíš na snadný výdělek.

Střelec
23.11.-21.12.

Tvůj styl: Ráda nosíš roztomile dívčí sportovní oblečky - sedne ti naprosto dokonale!
Přednosti: Jsi dobrodružka s přirozeně vůdcovskými schopnostmi.
Zápory: Jsi neposeda a nevydržíš v klidu, pořád musíš něco organizovat.
Kluk snů: Zamiluješ se jedině do odvážného kluka, ke kterému můžeš vzhlížet.
Práce snů: Máš obrovský potenciál, abys uspěla v jakémkoli oboru. Žurnalistka, architektka, učitelka, manažerka… Co si vybereš?
Nikdy: Nezveličuješ.
Spřátel se s: Blížencem, Váhami, Střelcem
Šťastné dny: 28. 9., 20. 12., 11. 1., 7. 4., 3. 5., 25. 7.

Láska: Budeš hodně randit, ale na toho pravého pořád ne a ne narazit. Nakonec se to povede, ale bude to vztah plný zvratů. Budete se hádat, možná se i na čas rozejdete, ale nakonec stejně pochopíte, že jste stvořeni jeden pro druhého. Škola: Na školu se nějak nemůžeš soustředit, pořád tě něco rozptyluje. Přesto naštěstí nemáš se známkami problémy, pozornost se ti totiž daří udržet díky krásnému spolužákovi nebo tomu úúúžasnému lektorovi španělštiny :-). Přátelé: V partě jsi vždycky měla hlavní slovo a najednou stojíš na vedlejší koleji. Z tvé pozice tě nejspíš sesadí falešná kámoška. V zimě si uvědomíš, kdo za tvé přátelství stojí a kdo už ne, a okruh svých přátel vytřídíš. Rodina: Se začátkem školního roku nebudeš mít na rodinu skoro vůbec čas. Před Vánoci u vás bude napjatá atmosféra, možná se dost pohádáš s rodiči. Pak se ale všechno uklidní a rodiče budou chtít dokonce poznat tvého miláčka! Peníze: Z finančních nesnází ti nečekaně pomůže ségra nebo někdo z tvých blízkých. Ne, že by se rozhodli tě sponzorovat, ale nejspíš ti dohodí nějaký ten přivýdělek. Už jsi zkoušela baby-sitting?

Kozoroh
22.12.-20.1.

Tvůj styl: Žhavé módní trendy tě moc neberou, miluješ sexy elegantní look ve stylu Audrey Tautou.
Přednosti: Když si vytyčíš cíl, jdeš za ním. Máš pevnou vůli a nic tě nezlomí.
Zápory: Někdy jsi sobecká a myslíš jen na vlastní prospěch.
Kluk snů: Je to drsňák a navíc z bohaté rodiny? Tak to se ti z něj podlamují kolena.
Práce snů: Potřebuješ velké cíle a plány. Co takhle ředitelka? Nebo třeba první česká prezidentka? Jen do toho, holka :-)!
Nikdy: Neztrácíš čas.
Spřátel se s: Rakem, Štírem, Kozorohem
Šťastné dny: 3. 9., 27. 10., 22. 12., 19. 1., 13. 3., 7. 5.

Láska: Ty si s klukama ráda hraješ. S jedním to dáš dohromady hned zkraje školního roku a vydrží to až do Silvestra. Pak tě to potáhne za jiným. Ale ani s ním nezůstaneš dlouho, jen si tak lehce zaflirtujete. Tu pravou lásku potkáš až v létě. Škola: Škola je pro tebe letos jedna velká výzva. Učení ti příliš nepoleze do hlavy, takže máš jen dvě možnosti: buďto zatneš zuby a budeš se šprtat, nebo školu odsuneš do pozadí a doplatíš na to. Navrhujeme radši první variantu :-). Přátelé: Jeden z tvých dobrých kamarádů se pravděpodobně odstěhuje někam hodně daleko, což tě na delší dobu rozesmutní. Pak si ale uvědomíš, že máš kolem sebe další prima lidi, kvůli kterým stojí zato se smát. A nemysli si, tvůj kamarád na tebe nezapomene jen proto, že bude daleko. Rodina: S tátou si teď budeš hodně rozumět. S mámou budeš mít možná menší rozmíšky, ale když si ji nakloníš třeba kytičkou nebo jí řekneš, jak ji máš ráda, všechno bude zase v pohodě. Peníze: Nechceme tě navádět ke gamblerství, ale měla by sis vsadit. Máš hodně velkou šanci vyhrát větší obnos, tak zkus trochu pošpásovat se Štěstěnou.

Vodnář
21.1.-19.2.

Tvůj styl: Pruhy, kostičky, obrázky, nášivky… Ty prostě miluješ originální a veselé detaily!
Přednosti: Tvé ztřeštěné nápady si každý okamžitě zamiluje. Jsi skvělá organizátorka.
Zápory: Ne všechno se musí řešit revolucí, slečno Rebelko :-)!
Kluk snů: Musí mít jiskru, hlavu plnou ztřeštěností a hlavně být chytrýýý!
Práce snů: Pro tebe je život jedna velká záhada ke zkoumání. Byla bys výborná lékárnice, vědkyně nebo kosmonautka.
Nikdy: Nikoho nekopíruješ.
Spřátel se s: Blížencem, Lvem, Vodnářem
Šťastné dny: 2. 10., 26. 11., 17. 2., 12. 4., 6. 6., 29. 7.

Láska: Možností k nezávazném flirtu máš plno, ale to je to, co teď zrovna nechceš. Toužíš po vztahu, který by ale příliš neomezoval tvou nezávislost a svobodu. Nepotěšíme tě. Budeš muset slevit ze svých nároků, a až pak se ten pravý po Novém roce konečně objeví! Škola: Tenhle rok bude fakt zabíračka! Učení ti ne a ne nalézt do hlavy. Naštěstí najdeš podobně "postiženou" spřízněnou duši, a budete se učit spolu. Nejenže budeš perlit ve škole, ale najdeš přitom i nového kámoše či kámošku! Přátelé: Už delší dobu máš pocit, že se nevyznáš v lidech ve svém okolí. Navíc máš problém dát dohromady bandu přátel, protože to jediné, co mají tví kámoši společné, jsi ty! Na jaře poznáš nového kamaráda a hodně se sblížíte. Rodina: Tenhle rok tě rodiče snad konečně začnou brát jako dospělou a se svými výchovnými radami se stáhnout trochu do pozadí. Nenech se ovšem mýlit - sice ti dají naoko volnost, ale stále tě z povzdálí budou kontrolovat. Tak si nezkaz reputaci! Peníze: S financemi to nebude vypadat příliš růžově. Popravdě, je docela možné, že se budeš topit v dluzích. Ale na jaře přijde zlepšení.
Ryby
20.2.-20.3.

Tvůj styl:Vybíráš si zásadně jen rafinovaně ženské střihy a vždycky sladíš doplňky tak, abys působila svůdně.
Přednosti: Tvá kreativita, vynalézavost a představivost nezná mezí.
Zápory: Když všechno neběží podle tebe, urážíš se.
Kluk snů: Citlivý, vnímavý, romantik… zkrátka, nejlépe princ z pohádky.
Práce snů: Máš tak rozvinutý cit pro krásu, že jediné pravé zaměstnání pro tebe je stylistka.
Nikdy: Nemáš doma bordel, jen tvůrčí nepořádek (ale vysvětluj to mámě :-)).
Spřátel se s: Rakem, Pannou a Rybami
Šťastné dny: 7. 9., 1. 11., 25. 12., 19. 2., 18. 3., 11. 5.

Láska: Na podzim budeš tak přitažlivá, že se na tebe budou kluci lepit jak vosy na bonbón. Spousta z nich si bude myslet, že s nimi flirtuješ, ale ty budeš přitom jen přátelská. V novém roce je vysoce pravděpodobné, že se zaláskuješ do svého dobrého kamaráda. Škola: Loni jsi ve škole zrovna dvakrát neperlila? Nevadí. Prázdniny tě nabily energií a ty se do všeho včetně učení vrháš s neuvěřitelnou energií. Učitelé budou zírat nad tvou proměnou a dají ti pokoj :-). Přátelé: Jsi teď tak populární, že je celkem problém rozlišit, kdo je tvůj kamarád a kdo obdivovatel či ctitel. Naštěstí máš pár pravých přátel, se kterými je ti fajn a se kterými můžeš vždycky ve všem počítat. Uspořádej nějakou hromadnou pařbu! Rodina: Letos vaši rodinu čeká hodně změn. Stmelí tě to se sourozenci, začnete si víc rozumět. V létě se budeš cítit lehce nepochopená a budeš muset mámě připomenout, že i ona byla kdysi dávno teenager. Peníze: V říjnu a v dubnu se zadaří. Možná nedostaneš peníze přímo na ruku, ale oblomíš rodiče, aby ti konečně koupili nový MP3 přehrávač nebo ti pomohli zasponzorovat obměnu šatníku.


Hi Hi kreslené mini obrazky

27. září 2006 v 20:54 | *Míša* |  >ObRáZkY*

Kyvadlo

27. září 2006 v 20:25 | *Míša* |  Magie
Půvab kyvadla spočívá v jeho schopnosti odpovídat "ano" a "ne", popřípadě "nevím". První, co musíte udělat, je zjistit, jakým způsobem bude právě to vaše kyvadlo reagovat.

Přípravy

Kyvadlo si vyrobíte jednoduše: na šňůrku nebo nit zavěste věc, která je vám blízká (prsten, přívěsek...), pak uchopte konce provázku mezi palec a ukazováček, loket si opřete o stůl a můžete začít s přípravou.

1. Položte kyvadlu otázku a poproste, aby vám odpovědělo. Záměrně se zeptejte tak, aby odpověď musela být ano. Třeba: Jmenuji se... (a vyslovte své jméno). Pozorujte, jakým směrem se kyvadlo začne pohybovat. Pokud se nerozkývá, rozhoupejte ho sami a dívej se, jak se pohyb upraví.

2. Stejným způsobem hledejte odpověď "ne". Jestli je "ano" pohyb dopředu - dozadu, "ne" může být zleva - doprava nebo obráceně. Kyvadlo se ale může pohybovat i po kruhu nebo elipse.

3. Nakonec poproste kyvadlo, aby vám předvedlo třetí odpověď, kterou budete vykládat jako "možná" nebo "nesmysl". Položte mu prostě nesmyslnou otázku. Příklad: Kdo se do mě zítra zamiluje? Odpověď "ano" nebo "ne" je tady vyloučená.


Trénink

Než se pustíte do samotného věštění, musíte se s kyvadlem pořádně seznámit. Trénujte denně, abyste si na sebe navzájem zvykli.

Někdy si s vámi kyvadlo může trochu pohrávat, může dělat, že neslyší, nebo vás chtít zmást. V tom případě vytrvejte a znovu ho vyzvěte ke spolupráci. Zní to možná podivínsky, ale ve skutečnosti je to vaše podvědomí, koho vyzýváte, aby se víc snažilo. Jestli ani potom neposlechne, není možná vhodná doba na kladení otázek a musíte to zkusit později.


Teorie

Princip jakéhokoli věštění, jestliže vůbec existuje, je vždycky ošemetnou záležitostí. Princip věštění pomocí kyvadla zní kupodivu rozumně. Podle jedné rozšířené teorie totiž kyvadlo funguje jako prodloužená ruka vašeho podvědomí. Díky němu vyplouvají na povrch myšlenky a znalosti, které jinak, ať už vědomě nebo nevědomě, potlačujete. V okamžiku položení otázky vaše podvědomí reaguje vysíláním jemných elektrických impulzů do ruky a tím ovlivňuje pohyb kyvadla.


Žádné emoce, vyčistěte si mozek

Až začnete s odhalováním vaší budoucnosti, pamatujte, že se musíte od otázek dokonale citově odpoutat. Jestli chcete dostat objektivní odpověď, myslete po dobu, kdy budete čekat na odpověď, na něco neutrálního. Sir Lonegren, americký proutkař, doporučuje opakovat si pro sebe pořád dokola: To jsem zvědavý, co mi odpoví. Tahle metoda vám dokonale vyčistí mysl. Kyvadlo vám spíš odpoví na otázky týkající se blízké budoucnosti než té vzdálené. Otázky typu "Mám jít zítra na tu schůzku?" nebo "Zavolá mi do pátku?" jsou pro něj proto jako stvořené. Čím víc si s ním budete hrát, tím líp vám to spolu půjde. Přesto ale nezapomínejte, že je pouhým nástrojem, který rozšiřuje vaši intuici a umožňuje vám lépe jí porozumět.

Kameny a jejich léčivé učinky

27. září 2006 v 20:22 | *Míša* |  Magie
Achát
Celkově posiluje organismus. Pomáhá při odstřaňování neklidu nebo apatie, nemocech očí, dýchacích potížích a skleróze.
Amazonit
Tlumí přebytek energie.
Ametyst
Má silné účinky, přináší zdraví. Pomáhá při bolestech hIavy, migréně, nespavosti, nemocech jater a střev, cukrovce. Omezuje účinky radioaktivního záření, podporuje imunitní systém.
Avanturín
Pomáhá při očních potížích, nemocech kůže a padání vlasů.
Citrin
Starším lidem dodává energii, chrání před negativními účinky záření, pomáhá při depresi, nervozitě a únavě.
Granát
Pomáhá při nemocech srdce, krve a kožních chorobách.
Hematit
Užívá se při bolestech ledvin, neklidném spánku, vředových onemocněních a bolestech kloubů.
Chalcedon
Posiluje organismus, zahání depresi a nervozitu. Pomáhá při padání vlasů.
Jaspis
Chrání před těžkýmí sny, užívá se při zastavení nejrůznějších krvácení a léčbě ženských chorob. Pomáhá při nechutenství.
Karneol
Kámen krve. Zastavuje krvácení a snižuje horečku. Využívá se při cukrovce a střevních poruchách. Mužům dodává energii.
Kristal
Pomáhá při vnitřních, srdečních a nervových nemocech.
Kristal s Rutilem
Léčí astma, bronchitidu a nemoci dýchacích cest.
Lapis lazuli
Pomáhá při nespavosti a stresu. Užívá se při léčbě onemocnění žlučníku, očí a špatném krevním oběhu.
Malachit
Zvyšuje vytrvalost a dodává energii. Pomáhá při nemocech srdce, odstraňuje škodlivé látky z těla a omezuje růst tukové tkáně.
Obsalan
Posiluje víru ve vlastní schopnosti. Prevence proti infekčním chorobám, pomoc při zažívacích potižích.
Onyx
Zvyšuje odvahu. Pomáhá při vypadávání vlasů a sluchových vadách.
Opál
Pomoc při očních chorobách.
Rodonit
Proti strachu, stresu, neklidu a bolestem hlavy.
Růženín
Kámen dobra, zdraví a lásky, pomáhá při střevních chorobách.
Sardonyx
Zajišťuje štastný život v manželství, léčí melancholii.
Sodalit
dodává odvahu a posiluje imunitní systém.
Sokolí oko
Pomáhá při nemocech plic.
Tygří oko
Posiluje odvahu a sebevědomí. Pomáhá léčit astma, deprese a oční nemoci.
Tyrkys
Odstraňuje nespavost a upravuje tělesné funkce.
Vltavín
Odstraňuje bolesti hlavy a posiluje imunitu organismu.
Záhněda
Odstraňuje nervozitu, posiluje schopnost koncentrace. Pomáhá při sluchových onemocněních.

Magie - Svíček

27. září 2006 v 20:20 | *Míša* |  Magie
Magie svíček I.
Candle

Svíčková magie je jedním z nejčastějších, nejjednodušších a nejbezpečnějších typů kouzlení, a proto vás s ním seznámím. Veškeré tyto návody však předpokládají, že již víte jak se vytváří čarodějnický kruh a máte alespoň nějaké povědomí o magické práci.

Předcházející přípravy
Přečtěte si pozorně celý soubor článků.
Rozhodněte se pro co budete kouzlit, a jaké přesně prostředky užijete.
Nakupte vše potřebné a začněte s vlastní přípravou.

Oltář
Můžete použít cokoliv s dostatečně plochým vrškem, buďte tvořiví... Jako přehoz je docela vhodná bílá, protože je nejuniverzálnější, ale při čarování za určitým účelem můžeme i přehoz oltáře přizpůsobit - opět platí- buďte kreativní! Pamatujte, že svíčková magie se většinou provádí ve stísněných prostorech, a proto výzdobu a podobně volte co nejjednodušeji a prostě, zejména svícny.
Kadidlo
Typ je přizpůsobený typu kouzla, a nebo, pokud ovšem nemáte seznam bylin a příležitostí k jejich užití, zvolte prostě vaši oblíbenou. Dobře se jako kuřidlo osvědčil sporýš, který dodává mystickou, tajemnou atmosféru, avšak stále platí - nejste omezení! nic není vytesáno do kamene - buďte tvořiví! Kuřidlo (kadidlo) znázorňuje Vzduch, protože stoupající kouř vynáší naše tužby až k Nekonečnu... Já osobně pálím starý dobrý univerzální santal.
Příprava k rituálu
Jako základ přípravy na rituál si dopřejte krásnou relaxační koupel. Přidejte hrst mořské soli k očištění od vibrací*. Zapalte pár svíček, zhasněte světlo a relaxujte. Zbavte svou mysl veteše nashromážděné v průběhu dne. Kapku si zavizualizujte - představte si jak z vás voda smývá vše zlé, nejen špínu, ale i veškeré vibrace, negativní energie a únavu... Je důležité aby mysl byla před magickou prácí očištěna a uvolněná. Není to jako kopat zákopy.
* I pokud není čas se koupat, trošku se osprchujte a při mytí použijte i trošku soli rozetřené po těle a pak spláchnuté, čistí to auru a je to vhodné před jakýmkoliv rituálem.
Typy svíček
Jakýkoliv druh a typ svíčky může být pro magii použit, pokud byl řádně očištěn a posvěcen k čarodějnému použití. Ačkoliv svíce z včelího vosku jsou drahé (a barvené se těžko shánějí), jsou vhodnější než svíčky klasické, protože jsou přírodního původu. a jako u každého nástroje platí, že přírodní nebo dokonce vlastnoručně vyrobené svíčky mají větší moc než běžné koupené.
Očištění a vysvěcení
Toto je velmi důležitý krok a neměl by být vypuštěn. Očištění zbaví svíčku všech negativních vibrací, které získala během své dlouhé cesty od hroudy vosku až na váš oltář. Stejně jako cokoliv jiného ve vašem kruhu i svíčky musí být co nejvíce očištěny od psychických vibrací. Ponořte svíčku do mořské soli, a požádejte Pána a Paní aby ji požehnali. Dala by se sehnat fráze, ale lepší je když vychází přímo z vašeho srdce.
Pomazání svíček
Toto je stejně důležitý krok jako každý jiný, a je již přímou součástí samotného rituálu. Použijte takový olej jako uznáte za vhodné, a nebo jej přizpůsobte cíli kouzla. doporučovaný je například lotosový vonný olejíček, ale nic vás nezavazuje ani není kázáno... Důležitý je směr potírání svíce. Aby jste něco přivolali, chcete-li něco získat, namažte svíci směrem od vrcholu ke středu a potom od spodku ke středu. Pro zapuzení čehokoliv natírejte olej od středu svíčky směrem k oběma jejím koncům. nikdy nemažte svíčku tam a zpět, neboť to oslabuje záměr. Sklepněte zbytek oleje na místo svého třetího oka a hrudní kost. A pak řekněte toto:
"Očišťuji tuto svíci ve jménu Pána a Paní. Nechť hoří se silou a posláním světla."
Pak uveďte svůj záměr či účel svíce.
Rytí
Pokud ryjete do svíce rýhy použijte athame (pokud je těžké, půjde to hůř, tak se hlavně nepořežte…) Směry pro použití jsou shodné s potíráním. Rýhy musí být co nejvíce rovnoběžné a nesmí se křížit. tato část je zcela nepovinná a je používána spíše zřídka.
Lze také do svíce vyrýt runovou symboliku vašeho přání, podle nějaké knížky o runách, také vaše magické jméno, nebo třeba i obrázek (symbol) toho, po čem toužíte. Fantasii se meze nekladou.
Vlastní kouzlo
Poté, když bylo vyřčeno přání, svíci zapálíme. Pak je zase více variant. Můžeme se modlit a rozjímat dokud svíce nedohoří, dobré je veršovat či dokonce zhudebnit své přání a zpívat jej nebo recitovat, na počátku lze k posílení kruhu třeba zpívat Runu čarodějů. Je možné třeba i tančit. Až uznáte za vhodné, svíci zhasněte (dobré je i nechat ji dohořet, můžete-li tak dlouho čekat a není-li to ohromná, několik hodin hořící svíce…) a to ne sfouknutím, ale típnutím mezi prsty nebo rychlým přiklopením. Sfouknutí podle starých tradic zneucťuje živel ohně a narušuje auru kouzla.
Když kouzlo dokončíme, vhodíme odpad (vosk…) nejlépe do tekoucí vody nebo moře. Lze je i zakopat.

Při některých kouzlech se může užít víc svíček a to i různých barev, stejně jako další podpůrné metody, zaříkání a předměty.

Zvířecí horoskop

27. září 2006 v 20:16 | *Míša* |  Horosk☼py
Beran
21.března-20.dubna

Beran má pevnou vůli, je sice trochu hyper-aktivní a pravděpodobně uteče, kdykoliv mu dáte jen sebemenší šanci! Potřebuje více cvičení než většina mazlíčků. Jestliže Berana trestáte kvůli špatnému chování, očekávejte jakoukoliv odplatu. Jeho agresivní chování může být redukováno mnoha cvičeními a pořádným výcvikem
Býk
21.dubna-20.května

Býk žije jen, aby jedl a spal! Je velmi něžný a miluje svou přítomnost kdekoliv na vašem těle. Je také velice věrný a vždy chtivý chránit své pány. Dávejte pozor, aby neměl jeho problém s nadváhou špatný vliv na jeho zdraví.
Blíženci
21.května-20.června

Blíženci rádi klábosí! Často jsou nervózní a může být obtížné je udržet v klidu. Blíženci vyžadují hodně aktivity a jestli se nudí, mohou se stát menším postrachem. Mají sklony ke zbytečné zvědavosti a jsou zkušení uprchlíci.
Rak
21.června-20.července

Raci jsou spíše plaší a většinou se uchýlí do kouta, když přijde návštěva. Jsou něžní a nejistí, od přírody jsou Raci jistě miláčci jednoho majitele. Necítí se dobře v chaotické, hlasité domácnosti. Můžou být citelnými jedlíky a neměli by dostávat pouze zbytky.
Lev
21.července-20.srpna

Lvi si myslí, že jsou králi džungle a pravděpodobně jsou! Lvi rádi baví, tak se je pokuste naučit nějaké psí kusy! Jsou přátelští, aktivní a věrní, jsou vynikající pro děti a návštěvníky a často jsou v čele ostatních zvířat v sousedství
Panna
21.srpna-20.září

Mazlíčci v tomto znamení jsou z pomalých jedlíků ti nejpomalejší. Můžou často trpět zažívacími potížemi, zvláště pokud jsou nešťastní, tak dávejte pozor na jejich stravování. Nemají rádi náhlé stěhování, mohou kousat nebo škrabat, pokud se s nimi zachází hrubě. Rychle se naučí dobrému chování, pokud jim mírně vyhubujete.
Váhy
21.září-20.října

Váhy milují téměř kohokoliv a nenávidí, když jsou odstrčeny. Váhy se považují za právoplatné rodinné příslušníky. Jsou velmi starostlivé o svůj vzhled a nikdy nepohrdnou rozmazlováním a hýčkáním. Váhy jsou milenci v pravém slova smyslu. Ne však bojovníci.
Štír
21.října-20.listopadu

Štír vás bude milovat a bránit, až do posledního dne svého života! Je nadmíru věrný, nikdy nezapomene tvář toho, kdo ublíží jeho pánovi. Také si často zakládá na svém teritoriu a včas vám dá najevo, když mu stoupnete na jeho trávník. Vždycky dostanou, co chtějí!
Střelec
21.listopadu-20.prosince

Střelec je přirozeně lovec a dobrodruh. Vždy přetéká nadšením a miluje výběh či procházky v přírodě. Potřebujete velký prostor, aby se cítil opravdu dobře. Uvažujete-li o tom, že ho budete držet doma, pak počítejte s tím, že budete potřebovat nový nábytek!
Kozoroh
21.prosince-20.ledna

Kozoroh má rád, když má pocit užitečnosti a je vysoce cvičitelný. Je velmi vážný a rozhodný. Kozoroh nevyžaduje ustavičnou pozornost, pokud se o něj budete dobře starat a vážit si ho. Má rád rutinu, klid a třeba i osamělý život
Vodnář
21.ledna-20.února

Vodnáři jsou poněkud neobvyklí, výstřední nebo dokonce trochu vzpoury chtiví. Jsou extrémně zvědaví a družní, ale můžou být také nevyzpytatelní a nepředvídatelní. Nikdy přesně neodhadnete, co zase váš malý Vodnář vyvede. Nesnášejí dobře výcvik nebo disciplínu.
Ryby
21.února-20.března

Ryby rozumějí vašim citům a potřebám. Ryby vás potěší, když se cítíte se na dně. Jsou velmi citlivé. Péči, starost,lásku a cit jsou vám velice ochotni vrátit zpět.Pokud jsou v pěkném prostředí, nemusí chodit často ven a dobře snášejí i samotu.

Bylinky podle horoskopu

27. září 2006 v 20:11 | *Míša* |  Horosk☼py
Bylinky podle horoskopu
Beran
21. března - 20. dubna
Beran je plný života, má obrovskou životní sílu a silnou individualitu. Příliš nechuraví, mívá však největší problémy s hlavou a nervovým systémem. Pokud je narozen v první dekádě znamení, má nejednou problémy s ledvinami, žlučníkem a hlavou. Berany z druhé dekády nejčastěji postihují choroby krku, mandlí, jater. Berany z poslední dekády nejčastěji trápí žaludek, zánět žil, úrazy hlavy. Proto by měli jíst hodně celeru, špenátu, zelí, papriky, pórku, sušeného ovoce a hlávkového salátu. Všechny tyto potraviny obsahují hodně železa a draslíku, což jsou prvky, které nejvíce chybí lidem narozeným mezi 1. březnem a 19. dubnem. Z bylin jsou doporučovány kopřiva, česnek, majoránka, chmel. Z kamenů pak ametyst, diamant, granát, hematit, jaspis, karneol, rubelit, rubín. Živlem Berana je oheň, vládcem Mars, duchovním ochráncem Héra a šťastná bylina je Vřes.
Býk
21. dubna - 20. května
Býk často churaví. Jelikož rád hodně jí, mívá těžkosti s trávením a látkovou výměnou. Mimoto má sklon k chorobám krku, uší a revmatismu. Býk má v pokročilejším věku sklon k obezitě. Toto jsou pouze predispozice k chorobám, které ale vůbec nemusí propuknout. Býk by měl pít odvary z takzvaných Venušiných bylin, které tonizují a uklidňují. Jsou to sporýš lékařský, fialky polní, podběl, lesní mech. Při těžkostech s trávením se Býkům doporučuje tato směs: 20g puškvorce, 10g kořene kostivalu, 70g mateřídoušky. Byliny rozdrobíme a promícháme. Užíváme dvakrát denně čajovou lžíci, zapijeme převařenou vodou. Tuto kůru je nutno aplikovat 21 dní. Byliny konzumujeme mezi 7. a 9. hodinou ranní a večer kolem 19. hodiny. Z kamenů jsou doporučovány achát, aventurín, citrín, malachit, růženín, safír, smaragd. Živlem Býka je Země, vládcem Venuše, duchovním ochráncem Hermes a šťastná bylina je Pomněnka.
Blíženci
21. května - 21. června
Blíženci jsou lidé velmi pohybliví, proměnlivé nálady, především pokud jsou narození ráno. Rodinný život je příliš nepřitahuje, ale rodina a domov jsou pro ně důležité. Pokud si založí vlastní rodinu, udělají všechno pro to, aby své polovičce či dětem zabezpečili blahobyt. Z toho ale nejednou vyplývá, že Blíženci mají sklon k mnohým nemocem. Matka příroda jim však určila řadu bylin na jejich překonání. Je to především bazalka, estragon, tymián, ale i planá růže, yzop lékařský. Na pošramocené nervy Blíženců je vhodná meduňka lékařská. Na zlepšení paměti by měli Blíženci často používat voňavý luční kmín. Z kamenů jsou pak doporučovány achát, akvamarín, citrín, jantar, sagenit, tygří oko, zlatý topaz. Živlem Blíženců je Vzduch, vládcem Merkur, duchovním ochráncem Kybele a šťastná bylina je Bez.
Rak
22. června - 22. července
Napohled klidný Rak dokáže být velmi nepříjemný. Rak dokáže být nevypočitatelný. Nadměrná citlivost ovlivňuje i jeho zdraví. Pokud Rak vede nervózní způsob života, mívá problémy se žaludkem a střevy. Mimo to si musí chránit hrudník a okolí břicha. Měsíc ho však obdaroval vynikajícími léčivými rostlinami. Například šalvějí, meduňkou, puškvorcem, lesními fialkami, ale i jasmínem, lípou. Měsíční bylinky se mohou míchat s jinými, proto má Rak k dispozici celou paletou léčivých rostlin. Z kamenů jsou pak doporučovány chalcedon, chrysopras, jaspis, karneol, měsíční kámen, opál, perly, smaragd. Živlem Raka je Voda, vládcem Luna, duchovním ochráncem Dionýsos a šťastná bylina je Mák.
Lev
23. července - 23. srpna
U Lva je nejcitlivějším orgánem srdce, ale může ho trápit i revmatismus, oční choroby, páteř, hemeroidy. Zářivé Slunce má pro Lvy ty nejkrásnější bylina: heřmánek, slunečnici, polní mák, kalinu, třezalku tečkovanou, chrpu modrou, měsíček lékařský, planou růži, šafrán. Například při chorobách dýchacích cest Lvům pomáhají plody kaliny smíchané s medem. Stejně účinná jsou slunečnicová semínka. Když je posypeme cukrem a necháme stát, získáme sirup, který podáváme s čajem. Na hemeroidy je vhodná nastrouhaná mrkev. Z kamenů jsou doporučovány citrín, granát, jantar, olivín, rubín, tygří oko. Živlem Lva je Oheň, vládcem Slunce, duchovním ochráncem Zeus a šťastná bylina je Kopretina.
Panna
24. srpna - 23. září
Panně mohou chybět mikroelementy, což souvisí s nesprávnou výživou. Má sklon k chorobám nervového systému tlustého střeva, k nemocem žaludku, zánětům jater. Merkur svým vlivem obdaroval toto znamení mnohými rostlinami pro zdraví. Patří k nim: chebdí (též chebz), divoká růže, pýr, líska, estragon, bodlák, černý bez, vanilka, levandule. Například pro tlusté střevo je vhodný klystýr z majoránky každý třetí den. Z kamenů jsou doporučovány ametyst, jantar, jaspis, karneol, lapis - lazuli, safír, sodalit, tygří oko. Živlem Panny je Země, vládcem Merkur, duchovním ochráncem Artemis a šťastná bylina je Bez.
Váhy
24. září - 23. října
Stává se, že znamení Vah, jinak plné života a radosti, najednou zachvátí hluboký smutek. Tehdy se má podle astrologů obklopit orchidejemi, sporýšem lékařským a růžemi. Venuše, patronka Vah, obdarovala toto znamení obrovským množstvím bylin. K Venušiným rostlinám patří meduňka lékařská, lilie, hrách, šeřík, lípa,,, olše, květ švestky, malina, sléz, mateřídouška, trnka, řebříček obecný, fialky, sporýš lékařský. Váhy mají predispozici k nemocem ledvin a močového měchýře, mohou mít problémy se žaludkem, v pozdějším věku s cukrovkou. Znamení Vah mívá také problémy s bolestmi hlavy, migrénou. Vahám trpícím migrénou doporučuji zalít jednu lžíci sporýše lékařského vařící vodou , nechat odstát 14 minut a pít s trochou akátového medu mezi 11. a 13. hodinou, anebo dvakrát denně - dopoledne o 11. hodině a odpoledne o 17. hodině. Pit se má 21 dní. Z kamenů jsou doporučovány akvamarín, chrysokol, jaspis, kunzit, perly, rubelit, růženín. Živlem Vah je Vzduch, vládcem Venuše, duchovním ochráncem Athéne a šťastná bylina je Pomněnka.
Štír
24. října - 22. listopadu
Planety dávají Štírům predispozice pro choroby tlustého střeva, močového měchýře, střev, prostaty a nespavost. Ale rostliny pod ochranou Marsu jsou velmi silné. Patří k nim česnek, cibule, chmel, bodlák, sosna, smrk. Uklidňuje je směs z 25 g šišek chmelu, 10 g divizny velkokvěté, rdesna hadího kořene, 25 g meduňky lékařské a 25 g vřesu. Všechno dobře promícháme, nasypeme do skleněné nádoby a pijeme odvar z jedné lžíce bylin na 2 dcl vody dvakrát denně. Ráno mezi 9. a 11. hodinou a odpoledne mezi 15.. a 17. hodinou. Na nespavost se doporučuje směs ze 100 g vřesu, 100 g akátového květu a 100 g meduňky. Každou z těchto léčivých rostlin pijeme 9 dní, začínáme vřesem dvakrát denně, a to sklenici denně ráno o 9. hodině a večer o 20. hodině. Po 27 dnech uděláme ze všech bylin směs a pijeme dalších 21 dní ve stejnou dobu jako předtím. Z kamenů jsou doporučovány achát, granát, hematit, malachit, obsidián, rubín, turmalín. Živlem Štíra je Voda, vládcem Mars a Pluto, duchovním ochráncem Ares a šťastná bylina je Vřes.
Střelec
23. listopadu - 21. prosince
Astrologie přestavuje v tomto znamení dva typy osobností - nižší - mstivý a vyšší - inteligentní. Střelci málo churaví, mají spíše sklon k úrazům. Pro Střelce má velký význam modlitba. Jupiter obdaroval Střelce takovými bylinkami, jako řepík lékařský, len, levandule, kapradí, jalovec, vanilka, šalvěj, majoránka, kostival lékařský, malina, bílá vrba. Střelcovi pomůže i čekanka, listí i květy. Výborný je salát z čekanky, který podporuje trávení. Kořen poslouží jako výborná káva "cikorka". Střelci se na poraněné nohy nejvíce hodí obklady, a to v podobě kašičky ze zmíněných rostlin, kterou přikládáme ve lněném hadříku na nemocné místo. Z kamenů jsou doporučovány ametyst, avnturín, chalcedon, lapis - lazuli, opál, safír, sodalit, topaz. Živlem Střelce je Oheň, vládcem Jupiter, duchovním ochráncem Priapos a šťastná bylina je Chrpa.
Kozoroh
22. prosince - 20. ledna
Astrologové vědí, že Kozoroh je jako nepřítel nebezpečnější než Štír. Z nezvládané pomstychtivosti mohou pramenit mnohé choroby tohoto znamení, například poruchy trávení, krevního oběhu. K častým chorobám Kozorohů patří i problémy s močovým měchýřem a revmatismus, především záněty kolenních kloubů. Nejvhodnějšími rostlinami jejichž ochránce je Saturn, jsou černý bez, břečťan, tymián, sléz lesní, šalvěj, konopí, koriandr, violka trojbarevná (maceška), kokoška pastuší tobolka, kostival lékařský, arnika, topol, ale i fíky, zelí, dubová kůra. Kozoroh by měl také pamatovat na mikroprvky, hlavně hořčík a vápník. Proto by měl jíst především drůbež, celozrnnou rýži, ryby, zelí, cibuli, papriku, mrkev, čekanku, pórek, mák. Jestliže Kozoroha trápí trávící systém, může pít tymiánový čaj. Lžíci sušeného tymiánu a 2 dcl vařící vody necháme odstát pod pokličkou 15 minut, pít dvakrát denně 7 dní. Při revmatických bolestech se doporučuje zelí. Obklady z něj přikládat dva týdny na bolavé místo. Listy bílého zelí "přežehlíme" vlažnou žehličkou,, pokropíme olivovým olejem a přiložíme na bolavé místo, obalíme flanelem. Z kamenů jsou doporučovány chrysopras, jaspis, křišťál, obsidián onyx, záhněda, zelený turmalín. Živlem Kozoroha je Země, vládcem Saturn, duchovním ochráncem Afrodité a šťastná bylina je Kapradí.
Vodnář
21. ledna - 20. února
Vodnáři jsou idealisté, často však upadají do krajnosti - z optimismu do hlubokého pesimismu, čímž trpí především jejich psychika. Proto mají Vodnáři sklon k nervovým chorobám, což se může druhotně projevit onemocněním jater. Vodnáři by si měli dávat pozor na oči, trávící systém, krevní oběh a křečové žíly. Příroda nabízí Vodnářům úžasné byliny. Je to především meduňka lékařská, kozlík lékařský, buřina srdečník, vavřín, majoránka, šalvěj, lípa, květy kaštanu, kapusta. Z mikroelementů Vodnářovi nejčastěji chybí sodík a fosfor. Proto by měli jíst žito, ječmen, rýži, proso, moruše, hrozinky. Na zlepšení trápení Vodnářů je vhodný majoránkový čaj, který by měli pít dvakrát denně, ráno a večer. Na křečové žíly se doporučuje používat obklady z větu kaštanů. Z kamenů jsou doporučovány akvamarín, amazonit, fluorit, křišťál, modrý topaz, opál, safír, tyrkys. Živlem Vodnáře je Vzduch, vládcem Saturn a Uran, duchovním ochráncem Demeter a šťastná bylina je Kapradí.
Ryby
21. února - 20. března
Největší chybou Ryb je sklon k hazardu a různým drogám. Citlivé Ryby nejsou příliš odolné vůči nepřízni sudu, často trpí neurózami a stresy. Mívají sklon k nachlazení, plicním chorobám, nemocem ledvin a žaludku. Léčivé byliny a rostliny jsou máta peprná, rezeda, kakost smrdutý, anýz, kopr, podběl, puškvorec, skořice. Rybám nejčastěji chybí mikroelementy jód a síra. Měly by proto jíst saláty, špenát, fazole, křen, melouny, mandle, hrušky a sušené ovoce. Rybám, které trpí žaludečními chorobami, se doporučuje pít odvar ze 100 g máty a 5 g bobkového listu (vavřínu). Lžíci máty smícháme s bobkovým listem a zalijeme asi 4 dcl vařící vody. Pijeme dvakrát denně mezi 6. a 9. hodinou ráno a o 20. hodině večer. Protože šťastným dnem Ryb je čtvrtek, je vhodné začít tuto kůru tento den. Z kamenů jsou doporučovány akvamarín, ametyst, fluorit, jadeit, kunzit, měsíční kámen, opál, tyrkys. Živlem Ryb je Voda, vládcem Jupiter a Neptun, duchovním ochráncem Herakles a šťastná bylina je Chrpa.

Obrázečky

27. září 2006 v 19:49 | *Míša* |  >ObRáZkY*

Podzim

26. září 2006 v 13:57 | *Míša* |  >ObRáZkY*
Obrázek “http://www.cartoline.bmweb.it/images/111815078807.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.

Colorfullky2.

26. září 2006 v 13:54 | *Míša* |  >ObRáZkY*

Kamínky podle znamení*Magie barev

24. září 2006 v 10:08 | *Míša* |  Magie
Zde si můžete nalézt druh kamenů a minerálů které jsou prospěšné příslušnému znamení.
Kozoroh sněhovločkový obsidián, ametyst, saténový jaspis
Vodnář howlit modrý, sokolí oko, sodalit
Ryby ametyst, fluorit, křemen, azurový
Skopec hamatit, červený jaspis, karneol
Býk mechový achát, žlutý jaspis, citrín
Blíženci růženín, tygří oko, citrín
Rak zelený jaspis, aventurín, bílý howlit
Lev křišťál, tygří oko, pyrit
Panna jaspis leopardí, achát fialový, achát šedý
Váhy unakit, růženín, modrý howlit
Štír jaspsi brekciový, býčí oko, červený jaspis
Střelec sněhový křemen, opál, mahagonový obsidián

Barvy nás odjakživa uvolňují a vytvářejí subtilní atmosféru,ideální pro meditaci.Každá barva má svoji vibraci a jedinečný vliv na psychiku.Zde je pár barev a jejich symbolika:
BÍLÁ-představuje psychické záležitosti,zahánění zlých duchů a začátek nové fáze.
RUDÁ-ztělesňuje životní sílu,vitalitu,rozhodnost a přitahuje štěstí.
ORANŽOVÁ-symbolizuje radost,optimismus a cílevědomovost.
HNĚDÁ-je ochranný štít a signalizuje moudrost přírody a spojení s přírodou.
ŽLUTÁ-stimuluje mysl a představuje výsledky práce a učení.
RŮŽOVÁ-je barva lásky,usmíření,přátelství,štěstí a harmonie.
ZELENÁ-je barva odpočinku a uklidnění,symbolizuje prosperitu a plodnost.
MODRÁ-je barva ducha,je spojována s léčením,idealismem a okultní ochranou.
NACHOVÁ-představuje duchovní sílu,napojení na vyšší sféry.
ČERNÁ-je symbolem spravedlivé odplaty a komunikace s mrtvými,představuje konec věcí,ale také nový začátek.
STŘÍBRNÁ-je barva vizionářství a intuice,probouzí skryté možnosti.
ZLATÁ-symbolizuje velký úspěch,bohatství a dlouhý život.

Jak dosáhneš svého?

23. září 2006 v 9:20 | *Míša* |  Pro Holky
Jak vždycky dosáhneš svého ???
Neztrácej čas psaním deníku. Stačí jednou týdně, stručně, ale obřadně...

Nauč se stavět sněhuláky!
Ne, to není blbost, ale skvělý způsob, jak se vyřádit.

Nesoustřeď se pořád jen na sebe.
Člověk se nesmí babrat jen v sobě, nebo mu mikne.

Zahoď malé podprsenky. A občas zahoď všechny.

Nauč se pravidelně posílat pozdravy. Budeš tou, kdo rozdává radost = oblíbenou.

Měj pořádek v knihovně.
A vlastně všude, kde můžeš.

Nauč se hazardovat
- sázky s kámoškou o cokoli k tomu rozhodně patří!

Buď akční. Aspoň jednou za rok pošli starostovi bojovnou petici.

Nečekej na únor!
Valentýnky posílej celý rok. Všichni si tě zapamatují.

Udělej mejdan.
Začni s mejdanem pro tři, postupně zvedej počet a nakonec nebudeš mít problém s party pro třicet.

Napiš vlastní abecedu.
Ke každému písmenu si přiřaď jednu svou dobrou vlastnost. Nejde to? Pak se musíš zeptat své nejlepší kámošky, zná tě líp než ty!

Pozvi rodiče na zmrzlinu a pokecej s nima. O čemkoli, prostě jen tak.

Staň se dárcem krve. To, že můžeš darovat život, je největší dar i pro tebe.

Víš, jaký účinek mají tvrdé drogy?
Zajdi na přednášku nebo do Help centra. Až uvidíš na vlastní oči jejich schopnosti, přejde tě chuť...

Nos boty, které ti neničí nohy.
Je to skoro dokázané: nepohodlná chodidla způsobují nepohodu v duši.

Projdi si Guinessovu knihu rekordů. Třeba najdeš nějaký, který můžeš zlomit.

Piš si soukromé recenze na každou knížku, kterou jsi přečetla.
Budeš zírat, až si názory budeš za pár let urovnávat!

Nauč se milovat sama sebe.Vždyť jsi tak skvělá, jak si můžeš odolat?!

Vyzkoušej jízdu na koni. Koňské farmy jsou dnes skoro všude, objevíš je, jen co po nich začneš pátrat...

Zjisti, jak udělat popcorn bez použití mikrovlnky!
A udělej ho.

Přestaň ze sebe dělat beránka.
Nauč se říkat jasné ne a odhaduj, kdy ti kompromis ještě stojí za to a kdy už ne!

Nedrbej, aspoň týden to vydrž.

Najdi si smysluplnou brigádu. A smysluplně (tedy tak, jak ti udělá radost) nalož s penězmi.

Sejdi se s někým po dlouhé době.
Ozvi se zapomenuté kámošce z tábora.

Pomáhej. Kdykoli můžeš.

Přečti knížku dřív, než půjdeš na její zfimovanou verzi do kina. Všechny pak oslníš svým výkladem a porovnáním.

Buď v pohodě, i když jsi vyšší než tvůj kluk. Jako Kidman s Cruisem, ne?

Odnauč se šířit rasistické vtípky a štiplavé poznámky!

Vymysli si vlastní svátek a nauč své známé, že se slaví každoročně. Co takhle Mezinárodní den čokoládových figurek? To zní docela sladce, ne?

Jdi si ke kartářce. I když jí nevěříš, stejně ti to bude příjemně vrtat v hlavě.

Dávej si denní předsevzetí (dnes neřeknu ani jednou Nesnáším) a plň je.

Přijmi pozvání na mejdan i na druhý konec města. Nemůže se všechno dít u tebe za humny.

Nepij alkohol, když nechceš. Nenech si namluvit, že jinak nejsi pařič.
Přijmi pozvání na mejdan i na druhý konec města. Nemůže se všechno dít u tebe za humny.

Jestli nekouříš, nezačínej. Radši si ruce zaměstnej jinak a třeba si přitom přečti něco o rakovině plic...

Dopřej si pravidelně masáž zad.
Naučte se ji se sestrou nebo kámoškou.

Používej bezpečnostní pás v autě jako módní doplněk. Můžeš dát k dobru varování těch, co náhodou přežili...

Nech domácí práci i bráchovi. Rozhodně mu neuznávej argument, že ty jsi holka, tak ti mytí nádobí vadí míň.

Popros mámu a společně nazpívejte tvoje oblíbené dětské ukolébavky.
Oceníš to později! A nasmějete se!

Nastav si hodinky o pět minut napřed a zapomeň, že jsi to udělala.

Denně tabletku kalcia. Můžeš dělat úlety na inlajnech a nenamáhat klouby.

Spolu s kámoškami důkladně prozkoumejte kondomy, jejich funkci i výhody používání! Pozor, kluky nezvat!

Děláš něco pro svou školu? Zorganizuj třeba jarní "okološkolní" úklid nebo začni vydávat časopis.

Začni třídit odpad. Není to fráze.

Nauč se Miluji tě v sedmi jazycích.

Přemýšlej o tom, koho miluješ. Hodí se k tobě vůbec?

Cestuj prstem po mapě. I když víš, že se to v nejbližší době nestane, plánuj a mluv o své cestě kolem světa.

Nehádej se, diskutuj.

Kolikrát jsi byla na představení místních ochotníků?
Podpoř je aspoň jednou ročně!

Každé ráno si zopakuj: "Nikdo nemůže způsobit, abych se cítila špatně."

Po velkorozpočtovém hollywoodském trháku zajdi na nezávislý film do malého kina na předměstí.

Je krásný, ale nafoukaný? Tak s ním si rande rozhodně nedávej.

Zkus jeden měsíc být vegetariánkou. Třeba jen jako trénink vůle.

Piš na obě strany papíru - ušetříš tak lesy plné krásných stromů.

Vrať se do dětství a na hřišti si půjč dětskou houpačku. Lítání je zážitek!

Místo výtahu používej schody.

Zkus se poohlédnout v útulku po zvířátku vhodném k adopci.


Kup si sadu pastelek a maluj.
Cokoli tě napadne.

Nikdy neruš své plány kvůli televizi. Být divákem je vždycky míň, než být tím, kdo něco prožívá na vlastní kůži.

Místo dalších lekcí aerobiku zkus třeba kung-fu nebo tai-či.


Nauč se používat cizí slova a začni ohromovat davy... Co takhle dichotomie?

Zajdi do muzea a podívej se, jaký byl ideál krásy v historii. Zjistíš, jaká jsi proti baroku podvýživa.

Sedm dní v týdnu jez každý den jiné ovoce!

Přečti si jeden opravdu zamilovaný román a nestyď se za slzy.

Vrať konečně všechna cédéčka, která sis někdy vypůjčila.

Zkus si na nějakou party hippie styl.

Zkus aspoň jednou v životě zajet do autokina.

Nauč se dýchací cvičení. Před písemkou pomůžou.

Občas dej sbohem pastelovým barvičkám a na večírek jdi v černých koktejlkách. Udělej ze sebe pravou batgirl.

Rozjeď kapelu se svými kámoškami. Podívej, jak daleko se dostaly All Saints...

Vždycky požaduj, aby při milování používal kondom.
I když bereš prášky.

Nesedej si do auta s klukem, který na zábavě pil, i kdybys měla jít deset kilometrů pěšky!

Čistíš si pravidelně pleť?
Vidíš, i to by mělo patřit k hygieně, jako je třeba mytí vlasů...

Když se budeš cítit na dně, vždycky si opakuj: "Mohlo být ještě hůř než teď. Naštěstí není." Tak co, ještě umíráš?

S přísaháním šetři. Schovej si ho jen na důležité momenty!

Přihlas se do soutěže mladých básníků.


Nenadávej denně.


Svoji bujnou fantazii zaměstnej při psaní povídek. A dej je přečíst kámoškám.

Udržuj si pořádek v šuplíku. Starou svačinu i nepíšící propisky vyhoď.

Svým kamarádům naslouchej objektivně.
Zkritizuj je, když to tak cítíš, ale s citem.

Po každé sprše si namaž pleťovým mlékem i chodidla.
Až tě na nich bude někdo líbat, budou krásně hlaďoučká.

Nauč svého kluka základy aromaterapie a předveď mu, co tě na ní tak bere.

Nech si od gynekologa vysvětlit závadnost nebo nezávadnost tamponů.
A přestaň věřit zkazkám tetičky!

Tancuj aspoň jeden večer týdně do mrtva. Stačí i doma!

Zkus se jednou začíst do opravdu dobré knihy veršů.

Vychutnej si každé sousto snídaně. Je to super start...

Nech si ve specializované parfumerii namíchat svůj parfém.

Přestaň si lámat hlavu tím, co na tvé chování řeknou jiní lidé...

Osvoj si squash, tenis nebo golf líp než kluk, kterého znáš.

Nahlas řekni jen to hezké. Lidé tě budou milovat.

Už umíš vyslovit slovo "onanie" bez pubertálního smíchu? Jestli ne, nepropásni příští CosmoGIRL!

Nenechávej si domácí úkoly na půlnoc!

Zachatuj si pod přezdívkou.
Změna osobnosti je někdy moc příjemná. A ta svoboda!

Dělej výlety. Jednou za měsíc s kámoškama jeďte do nového města.

Natoč na video všechny, kdo pro tebe něco znamenají.


Zapomeň na týden na svůj e-mail. Schválně, budou se ti po třech dnech klepat ruce z toho, jestli jsi něco neprošvihla?

Věř, že i ty můžeš změnit svět.
A že někdy malé činy mají velké následky. Rozdávej po světě "malá dobra" a dostaneš zpátky to samé, jenže ve větším!

Stěžuj si jen u toho, kdo tvůj problém může řešit.


Napiš soukromý manifest.


Když tě něco v časopise naštve, dej to hned vědět šéfredaktorovi. Nám můžeš na naší webové stránce v rubrice Pokec.

Zjisti si, co je skutečně feminismus, a přestaň to slovo používat jen tak, bezobsažně.

Nauč se první pomoc.
Život dokáže připravit různá překvapení a je super, když na takováhle budeš připravená zase ty.

Šetři s tajemstvími.
To, že někomu něco svěříš, by pro něj měl být dar. Proto si rozmysli, kdo si ho zaslouží.

Věř tomu, že i modelky mají celulitidu! A někdy mnohem větší než těch pár dolíčků na tvém zadečku.

Zapamatuj si, že jsi skvělá, jedinečná a nenahraditelná.
Jo, víme, že už jsi to slyšela, ale stejně tomu nevěříš. Jenže ono to tak zkrátka je. Ostatní zajímáš právě tím, čím jsi jiná. Najdi to a pěstuj to!

H a l l o w e e n

22. září 2006 v 21:18 | AdMíNkA - ♥ Miška ♥

go back
Obrázek “http://www.cartoline.bmweb.it/images/111873425106.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.
Obrázek “http://www.cartoline.bmweb.it/images/111873419501.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.
Obrázek “http://www.cartoline.bmweb.it/images/111873422804.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.
Obrázek “http://www.cartoline.bmweb.it/images/112039316408.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.
Obrázek “http://www.cartoline.bmweb.it/images/111873421703.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.
halloween icons kürbis geister hexen

Colorfullky1.

20. září 2006 v 10:09 | *Míša* |  >ObRáZkY*

Od Vás

20. září 2006 v 9:43 | *Míša* |  Dárečky
Od Kiky její blog je super moc děkuji krásná ikonka!

Od Petulky petula13.blog.cz za 1.místo v soutěži o nej blog moc děkuji!

Glitter Graphics

Zvířecí miminka

19. září 2006 v 14:56 | *Míša* |  Zvířata

Nejkrásnější zvířecí mimina


Takhle vypadáme chvilku poté, co se dostaneme na svět. Některáz nás by se vešla do lidské dlaně, jiná jsme při narození větší než dospělý člověk. Naše dětství je každopádně úplně jiné než to vaše, lidské…

Slůně africké

Až vyrostu, budu největší suchozemské zvíře s váhou okolo sedmi tun. I při narození je mě pořádný kousek, mám přes sto kilogramů. Jsem docela rádo, že jsem konečně na světě, maminka mě nosila v bříšku hezky dlouho, téměř dva roky. Teď mě čekají další tři až čtyři roky v čistě dámské společnosti matky, sester a dalších příbuzných. Jako holka zůstanu s rodinou celý život. Sloní kluci to ale mají jiné, v dospělosti se přidají ke stádu potulných dospělých samců.

Malý nosorožec tuponosý

Malý nosorožec tuponosýAch jo, přál bych si bráchu, ale jsem jedináček. U nás nosorožců je to ale vždycky tak, nikdy se nenarodíme najednou dva. Už hodinu poté, co se narodím, začínám běhat jako dospělý. Mamča se o mě bude starat další dva roky, pak mě ale nejspíš vyžene z domova. Bude si totiž plánovat dalšího potomka, a já budu tak nějak navíc. Dospěji přibližně v deseti letech, pak mě čeká zhruba dalších 35 let života. Tedy pokud mě nezastřelí pytláci. Díky těmhle krvelačným lidem je nás totiž na světě už jen čtyřicet.

Malý hroch obojživelný

Malý hroch obojživelnýJá, stejně jako ostatní hroší mláďata, jsem se narodil pod vodou. Pro svůj první doušek čerstvého vzduchu jsem se musel úplně sám vynořit na hladinu. Hned po narození jsem měl skoro 50 kilogramů, což je nic proti tomu, kolik budu vážit v dospělosti. Pak totiž budu mít okolo dvou tun, můžu mít ale až tři a půl tuny! Šest měsíců po narození se mám báječně - polehávám na zádech matky a občas si zaplavu. Jen přístup k potravě je pro mě trochu komplikovanější, abych se dostal k mateřskému mléku, musím se vždy potopit.

Ježeček evropský

Ježeček evropskýNejsem jedináček, narodili jsme se hned tři. U nás ježků je to tak běžné, většinou se narodíme dva nebo tři. Zpočátku jsem slepý, těsně pod kůží už ale mám narostlé bílé bodlinky, které se začnou klubat na povrch už několik hodin poté, co přijdu na svět. Už za šest týdnů poprvé vyběhnu z hnízda a nebudu to mít vůbec jednoduché, šanci na přežití první zimy má jen každý třetí z nás. Podaříli se mi zimu přežít, budu si v přírodě užívat další dva nebo tři roky.

Lední medvídě

Lední medvíděI když jako dospělý medvěd budu vážit až sedm metráků, po narození nevážím víc než kilogram, většinou dokonce méně. Nejsem tedy těžší než pytlík cukru. Zpočátku nemám žádnou srst, jsem hluché a slepé. Mamča mě porodí do nory vyhrabané v závěji. Ne, není tam zima, nebojte se. Mám tam stejné teploučko jako třeba eskymáci ve svých iglú.

Tučňáček císařský

Tučňáček císařskýJednou budu největší tlusťoch mezi zvířaty. Fakt! Budu vážit sice jen 35 kilogramů, ale téměř polovinu mojí hmotnosti ale bude tvořit tuk. Narodil jsem se z vajíčka, které sice snesla mamka, ale celé měsíce před mým vyklubáním ho nosil taťka na svých širokých chodidlech. Teprve když jsem se z vajíčka probojoval na denní světlo, si rodiče role opatrovníků vyměnili. Teď mě čeká pár let v tučňáčí školce, kde se o mě postarají bezdětní tučňáci z kolonie. A rodiče? Ti se musejí postarat, abych měl pořád co do zobáčku.

Delfínek tuponosý

Delfínek tuponosýMy delfíni nejsme obyčejné ryby, ale savci, a tak se rodíme jako živá mláďata. Po narození měřím asi metr, na svět mi občas musí pomoci i jakási delfíní porodní bába. S matkou pak zůstávám dalších šest let, kdy se učím plavat a lovit ryby. Někdy jen tak z legrace zlobím žraloky nebo doprovázím zaoceánské parníky. Až vyrostu, budu měřit skoro čtyři metry. V moři se budu prohánět 30 až 40 let.

Malá vydra mořská

Malá vydra mořskáVětšinou se narodím jako jedináček, což má své výhody - mám totiž postaráno o téměř nepřetržitou péči. První týdny života se dokonce můžu nechat vozit na hřbetě nebo břiše svojí mámy, abych se nenamočila. Takhle trávím s mamkou většinu času a dokonce takhle i spím. Máme prostě vplave mezi chaluhy na hladině, lehne si na znak a já ležím na jejím břiše jako na ostrově. To je pohodička

Malý kapustňák

Malý kapustňákLidé nám někdy říkají mořské krávy. Snad proto, že jako jediní mořští savci se pod vodou doslova paseme. Živíme se totiž podvodními rostlinami, kterých sníme každý den až 80 kilogramů. I já, jako mládě, mám hned po narození neuvěřitelnou chuť k jídlu, tak se nedivte, že za první rok života přiberu z novorozeneckých třiceti kilogramů na více jak desetinásobek. Aby mi šlo krmení rychleji, pomáhám si ploutvemi.
Autor: