Duben 2007

♥ Ahoooojky ♥

29. dubna 2007 v 20:55 | ♥ Miška ♥ |  x....My DiArY
Ahoooojky děkuji moc všem za přáníčka k narozeninám mooc jste mě potěšily mám vás všechny moc ráda narozky jsem si užila tak jsem o 1 rok zase starší to to letí a jak se máte vy ? zítra máme ředitelské volno a pak statní svátek jupíí upravím rubriky at se tu vyznáte Tak mi pište ♥ na blog a icq ♥ Mišička

Svědectví z Marsu

29. dubna 2007 v 8:25 | ♥ Miška ♥ |  Vesmír
Svědectví přímo z Marsu
Nové snímky z Marsu poslali roboti, kteří měli už dávno dosloužit.


Zbytkový led v kráteru Vastitas Borealis.
Na tiskové konferenci Národního úřadu pro letectví a vesmír (NASA) ve Washingtonu ukázali vědci panoramatické barevné snímky, které zaslal robot Opportunity z okraje velkého kráteru na Marsu. "Je to jako kdybyste stáli u Velkého kaňonu, dívali se dolů z různých stran a pak jste do něj sestoupili," vysvětluje James Bell.
Obrázky byly pořízeny na okraji Viktoriina kráteru, kam Opportunity dorazil 28. září. Kráter je s šířkou 800 metrů a hloubkou 60 metrů největší ze všech, k nimž Opportunity i jeho dvojče Spirit zatím dorazili.
Vědce údajně nadchla hlavně hloubka kráteru, na jehož stěnách jsou vidět různé vrstvy hornin. Jejich studium by vědcům mělo přinést nové poznatky o Marsu.


Možná se díváte na zamrzlé moře pokryté prachem nedaleko marsovského rovníku.

Území Kassei jeví známky zformování pohybem vod, kdysi snad gigantické řeky.
Již dříve roboti pomohli přinést důkaz, že na Marsu existuje voda. Nové snímky by prý mohly dát odpověď na otázku, zda tam byla v minulosti dlouhodobě, nebo jen někdy.
Oba roboti jsou na "rudé" planetě od jara 2004. Původně vědci předpovídali oběma robotům jen asi tříměsíční životnost. Roboti však pracují již více než 900 dnů, čímž překonali nejsmělejší představy. A zatím prý nenasvědčuje nic tomu, že by jim měl brzy dojít dech.
Na zmíněné tiskové konferenci byly současně představeny i snímky Marsu, které pořídila z vesmíru sonda Mars Reconnaissance Orbiter. Je na nich mimo jiné patrný i robot Opportunity na okraji Viktoriina kráteru.


V údolí Marwth zmapoval spektrometr OMEGA minerály svědčící o výskytu vody

Kamba

29. dubna 2007 v 8:22 | ♥ Miška ♥ |  Zvířata
Dramatický porod gorily Kamby
Dlouho očekávaný porod pětatřicetileté gorilí samice Kamby v pražské zoo skončil tragicky. Mládě zahynulo.

Gorila Kamba. Foto: ZOO Praha Kambě se ani po deseti hodinách stále nepodařilo plod porodit a k její záchraně byl nutný zákrok ošetřovatelů. Museli samici oddělit od ostatních goril a uspat.
Poté ji převezli do veterinární ordinace v ZOO, kde se tým lékařů přes hodinu pokoušel uvolnit mládě z jejího těla.
"Během zákroku se ukázalo, že plod byl v děloze zcela zaklíněn a nebylo možné, aby ho Kamba porodila sama," sdělil mluvčí zoo Vít Kahle. Lékaři se snažili plod uvolnit bez operace, což se jim podařilo. Zákrok byl přesto náročný, Kambě se během něj zastavilo srdce a lékaři ji museli resuscitovat.
První příznaky porodu se u Kamby objevily přibližně ve dvě hodiny ráno. V 07:30 byly patrné v rodidlech samice pánevní končetiny mláděte. Do této doby probíhal porod v pořádku a Kamba vytlačovala mládě ven. V 08:15 vytlačila i pupeční šňůru, kterou ale přetrhla. Od tohoto okamžiku bylo mládě uvnitř Kamby bez přísunu kyslíku.
Ošetřovatelé i poté stále věřili, že Kamba plod vytlačí sama a do porodu nezasahovali. Chtěli, aby se celý proces uskutečnil co možná nejpřirozeněji. Po zákroku lékařů je Kamba v oddělené ložnici v zázemí pavilonu a její stav je stabilizován. Pracovníci zoo její stav kontrolují celý den.
Riskantní nebyl jen zákrok, ale už i snaha oddělit Kambu od ostatních goril ve skupině a uspat ji. Odborný tým tvořil vedle pracovníků zoo i humánní gynekolog, neonatolog a anesteziolog. Nepřirozený, medikamenty vedený porod či císařský řez představuje pro gorilu nesmírný stres a riziko komplikací je velké. Také matka pak nemusí mládě přijmout jako po pravém porodu.
Očekávaný porod druhé gorily v Čechách napínal několik týdnů stovky Čechů, kteří den co den u internetu čekali, až Kamba porodí v přímém přenosu. Narození mláděte je možné sledovat na stránkách www.rozhlas.cz/odhaleni (server je ale nyní často přetížený).
Kamba je nejstarší členkou pražské gorilí rodiny. Patří k posledním gorilám v evropských zoo, které přišly na svět ve volné přírodě. Narodila se v roce 1972 v Africe, nejspíš v kamerunských pralesích. Jako dvouleté mládě ji odchytili obchodníci se zvířaty. Většinu života prožila v zoo ve východoněmeckém Lipsku.
Březí se Kamba poprvé stala až ve 35 letech, a to díky samci Richardovi, který do Prahy přicestoval na podzim roku 2003. V současnosti patnáctiletý rodák z Frankfurtu nad Mohanem je i otcem první gorily narozené v Česku, nyní dvouleté Moji.
Další přírůstek čeká gorilí tlupu v květnu, kdy má své druhé mládě přivést na svět matka Moji Kijivu.
Gorily nížinné patří k velmi ohroženým zvířatům. Ve volné přírodě dnes je již jen cca 100 tisíc a vlivem kácení pralesů, lovu a šíření nemocí jich tak 5% ročně ubyde. Do zhruba 30-40 let gorily na svobodě vůbec nemusí být. Každá gorila narozená v zajetí má proto cenu zlata. Ročně se jich v Evropě narodí 10-15, na světě ne víc než 30. Tedy na každou gorilu narozenou v zoo jich v přírodě ubyde zhruba 100.

Nebeská záře

29. dubna 2007 v 7:53 | ♥ Miška ♥ |  Vesmír

Nebeská záře

Východ slunce patří k nejkrásnějším přírodním úkazům.
Kromě pohledu, který se naskýtá lidem pozorujícím svítání ze země, ale existuje ještě jeden, neméně fascinující pohled - z vesmíru.
Tyto dvě fotografi e pořídili kosmonauti NASA a Evropské kosmické agentury a vy se díky nim můžete podívat, jak nádherný proces se na obloze každý den odehrává.
Snímek slunce, zářícího nad zeměkoulí obalenou mraky, byl pořízen během letu raketoplánu Endeavour
Takhle vypadá orbitální východ slunce při pohledu z Mezinárodní kosmické stanice

Skrytá vášeń 2.

28. dubna 2007 v 21:31 | ♥ Miška ♥
Franco Reyes Guerrero (Michel Brown)
Franco Reyes GuerreroDvadsaťšesťročný Franco je prostredným z bratov Reyesovcov - i keď súdiac podľa jeho výzoru by ste sa stavili, že je najmladší. Pôsobí totiž veľmi mlado a akosi detsky nevinne... Spočiatku sa tak aj prejavoval - ako nie veľmi temperamentný a relatívne nekomplikovaný typ. Práca mu tiež práve nevoňala, radšej sa venoval nadbiehaniu krásnej a zdanlivo nedobytnej speváčke Rosario Montesovej, ktorej vystúpenia v bare Alcala si nenechal nikdy ujsť. No po istom čase, keď sa jeho život vplyvom viacerých faktorov doslova otočil o 180 stupňov, Franco ukázal svetu svoju pravú tvár. Zmenila ho zrada Rosario, ktorá dala pred jeho citmi prednosť agresívnejšie postupujúcemu majiteľovi baru Alcala Armandovi Navarrovi a vydala sa zaňho. Zmenila ho svadba (bola výsledkom kombinácie jeho zúfalstva, sebaľútosti a tak trochu i snahy pomôcť bratom zo zlej životnej situácie) s bohatou miliardárkou Eduvinou Truebovou (Talú Quintero), ktorá ešte v deň ich sobáša zomrela na zlyhanie srdca a po ktorej zdedil celý jej majetok. A zmenila ho i láska - láska k žene, o ktorej by si nikdy nemyslel, že o ňu raz bude stáť. Láska k žene, s ktorou sa neustále len hádali a urážali, ktorej ani nevedel prísť na meno a ktorú považoval za tvrdú, chladnú a škaredú. Láska k energickej Sarite Elizondovej...
Sara "Sarita" Elizondová (Natasha Klauss)
Sara „Sarita“ ElizondováDvadsaťšesťročná Sara, ktorej nik nepovie inak ako Sarita, je najstaršou zo sestier Elizondových. Je veľmi pekná, ale spočiatku to nebolo veľmi vidno - celé dni totiž trávila na haciende a na úpravu svojho zovňajšku či oblečenia pritom práve nemyslela. Pri koňoch predsa nemusela strúhať parádu... To, že jej k šťastiu niečo chýba, že nie je celkom spokojná s tým, ako sa jej život dosiaľ uberal, sa spočiatku pomerne úspešne snažila pred ostatnými ukrývať. Možno i preto občas pôsobila skôr submisívne, nepriebojne. Ibaže potom sa jej energickosť a impulzívnosť začala čoraz intenzívnejšie prejavovať. Uvedomila si, že čo si sama nevybojuje, to nikdy nebude mať. Podobne rázne však začala zasahovať i do životov svojich blízkych - v tom sa nanešťastie dosť výrazne podobá na svoju matku. I ona svoje konanie ospravedlňovala tým, že im chce len dobre - iba akosi pozabudla na to, že každý si je strojcom vlastného šťastia a že prílišný záujem môžu tí, ktorých sa to týka, pociťovať i ako obťažujúci... Postupne si to však začína čoraz intenzívnejšie uvedomovať a začína sa meniť - do jej života totiž nečakane, po prvý raz v živote, vstúpila láska...
Óscar Reyes Guerrero (Juan Alfonso Baptista)
Óscar Reyes GuerreroDvadsaťštyriročný Óscar je z bratov Reyesovcov najmladší. Je veľmi atraktívny, ambiciózny, vypočítavý (možno až priveľmi) a veľmi často sa mu veci vymknú spod kontroly - tej sa ostatne často vymyká aj on sám. Z bratov je i najkonfliktnejší a najneurotickejší - niekedy to vyzerá tak, akoby katastrofy a výbušné konfrontácie doslova priťahoval ako magnet! Svojich bratov aj proti ich vôli dokáže dotlačiť k rozhodnutiam a činom, ktoré z princípu odmietajú, resp. s ktorými sa nevedia stotožniť - presne tak to bolo i v prípade rozhodnutia o pomste Elizondovcom za smrť sestry Libie... No každá kosa občas narazí na kameň - tým Óscarovým je jeho životná láska Jimena, žena rovnako impulzívna, nevypočítateľná a živočíšna ako on sám...
Jimena Elizondová Reyesová Guerrerová (Paola Andrea Rey)
Jimena Elizondová Reyesová GuerrerováDvadsaťdvaročná Jimena je najmladšia zo sestier Elizondových - a súdiac podľa mnohých oddaných obdivovateľov i najkrajšia. Nemožno sa preto čudovať, že učarovala i mágom televíznej reklamy a stala sa načas tvárou reklamnej kampane na pánsky parfum Indian Savage... Je to neuveriteľne milé, večne sa usmievajúce žieňa. I keď je vzdelaná, pôsobí veľmi "jednoducho" - možno i preto, že podstatnú časť svojich dní trávi vylepšovaním svojho úctyhodného šatníka a pestovaním svojho atraktívneho zovňajšku (v čom nie je nepodobná Óscarovej márnomyseľnosti). No zdanie často klame - keď sa Jimene rodina otočila chrbtom kvôli jej láske k Óscarovi a manželstvu, ktoré s ním uzavrela, nepodľahla zúfalstvu, vyhrnula si rukávy a pustila sa s vervou a odhodlaním do práce. A i keď nikdy predtým nebola zvyknutá pracovať manuálne - nikto to od nej nežiadal a vďaka tomu, do akej rodiny sa narodila, sa ani nikdynepredpokladalo, že by niekedy musela pracovať -, išlo jej to naozaj dobre!
Fernando Escandón (Juan Pablo Shuk)
Fernando EscandónDvadsaťosemročný Fernando sa oženil s Normou Elizondovou na žiadosť jej matky Gabriely - aby sa nedostala do rečí po tom, ako ju na haciende pripravili o poctivosť traja násilnícki vlamači. Fernando pochádza z rodiny zo správnym rodovým stromom - nanešťastie však okrem pôvodu a vzdelania nemal temer nič, jeho rodina totiž prišla o všetky finančné rezervy i majetky. A tak mu prišlo manželstvo s Normou viac ako vhod... Lenže mal smolu, pretože Norma ho ako manžela nikdy neprijala. Nikdy mu nedovolila dotknúť sa jej, čo i len ju pobozkať, nieto ešte stráviť s ňou noc... A tak sa Fernando zhrýzal a zhrýzal, hromadili sa v ňom zúfalstvo, zúrivosť a neskôr i nekontrolovateľná žiarlivosť, keď pochopil, že jeho žena všetko to, v čo dúfal, ponúkla inému... I keď si mnohí mysleli, že na Fernanda sa dokonale hodí staré známe "pes, ktorý šteká, nehryzie", evidentne sa mýlili. Z nešťastného muža, ktorý v spoločnosti vystupoval veľmi mierne, duchaplne a milo, sa totiž postupne vykľul krutý, násilnícky a zákerný podliak, odhodlaný na všetko. Istým spôsobom sa na jeho premene, resp. odhalení jeho pravej tváre, podpísali kontakty s bezcharakterným Armandom Navarrom, zmijou Dinorah Rosalesovou a zatrpknutou Gabrielou Elizondovou...
Gabriela Acevedová Elizondová (Cristina Lilley)
Gabriela Acevedová ElizondováŠtyridsaťosemročná Gabriela bola dlhé roky vydatá za Bernarda Elizonda - no v posledných rokoch jeho života sa odcudzili. Gabriela s ním totiž odmietala zdieľať spoločné lôžko - zmysel manželstva už predsa naplnili, mali tri dospelé deti, tak prečo sa podrobovať "tým nepríjemným povinnostiam, neprístojnostiam"... Nepochybne za týmto jej nešťastným rozhodnutím možno hľadať vplyv viery, ku ktorej sa občas až fanaticky utieka v problémových situáciách. Nemôže za to, ovplyvnili ju roky štúdií v kláštoroch - tak to totiž v časoch jej mladosti bývalo dobrým zvykom... S tým súvisí i jej prehnaná prudérnosť, ktorej často musia vzdorovať - občas viac, inokedy menej úspešne - jej dcéry. Svoje dcéry i otca nadovšetko miluje a praje im len to najlepšie - ibaže to dáva nesprávne najavo. Objekty svojej náklonnosti totiž nie je ochotná nechať robiť vlastné chyby a rozhodnutia - v záujme "toho najlepšieho" (rozumej toho, čo ona pre nich považuje za najlepšie) často koná i proti ich vôli, trestá, hrozí, plače, zachádza do krajností... Keď nie je po jej, inak prívetivá a otvorená žena bojuje s návalmi agresivity a jej slová bodajú ako meč. Zraňujú každého, koho zasiahnu - obvykle tých, ktorých má najradšej. A tak sa jej postupne odcudzujú - a ona trpí ešte viac...
Martín Acevedo (Jorge Cao)
Martín AcevedoSedemdesiattriročný Martín, otec Gabriely Elizondovej, je bývalým armádnym dôstojníkom. Je veľmi bystrý, vtipný a sem-tam i trochu zlomyseľný. No nemožno sa mu čudovať - keďže je už roky upútaný na invalidnom vozíčku a jeho dcéra ho kvôli tomu nepovažuje za svojprávneho (a patrične mu to aj dáva najavo)... Ako jediný na haciende sa však nebojí bez ostychu povedať na všetko svoj názor, i keď si tým často mnohých pohnevá. A jeho bystrej mysli takmer nič neunikne - jednoducho má dobrý nos na všetky, krátko- či dlhodobo ukrývané tajomstvá svojho okolia...

Skrytá vášeń 1.

28. dubna 2007 v 21:24 | ♥ Miška ♥
(Pasión de Gavilanes, Telenovela, Kolumbia/Španielsko/USA, 2003, Duo)
Hrajú: Mario Cimarro, Danna García, Juan Alfonso Baptista, Paola Andrea Rey, Michel Brown, Natasha Klauss, Cristina Lilley, Ana Lucía Domínguez, Juan Pablo Shuk, Jorge Cao, Zharik León, Juan Sebastián Aragón, Gloria Gómez, Lady Noriega, Sebastian Boscan, Lorena Meritano, Andrea Villareal, María Margarita Giraldo, Consuelo Lizardo, Pedro Roda, Tatiana Jaregui, Carmen Gonzales, Talú Quintero, Germán RojasPo tom, ako prekročili hranicu a navždy za sebou zanechali krajinu, v ktorej nemali veľa šťastia, sa súrodenci Reyesovci Guerrerovci - Juan (Mario Cimarro), Óscar (Juan Alfonso Baptista), Franco (Michel Brown) a Libia (Ana Lucía Domínguez) usadili v malom mestečku, kde si otvorili pekáreň. Najstarším zo súrodencov je Juan, ktorý je šéfom nielen v relatívne slušne prosperujúcej pekárni, ale i ostatnými súrodencami akceptovanou hlavou rodiny. Po smrti rodičov sa totiž o nich staral rovnako oddane, ako by to robili oni... Juan je veľmi atraktívny, schopný, silný a odvážny muž, no občas je až priveľmi prísny - na seba i súrodencov - a nekontrolovateľne výbušný. Je skrátka viac ako ich náhradný otec, a nie starší brat... Ďalším z bratov je Franco - fyzicky rovnako príťažlivý ako jeho starší brat (i keď na základe vonkajšej podoby by ste ich veru za bratov nepovažovali, sú totiž úplne odlišné typy - Franco je štíhly modrooký blondiak, Juan atletický hnedooký brunet), inak však skôr bohém, ktorému práca práve nevonia. Radšej sníva o láske krásnych žien - ako napríklad príťažlivej speváčky Rosario Montesovej (Zharik León), ktorú chodí najprv ticho zbožňovať a neskôr jej i otvorene dvoriť do baru Alcala. Najmladším z bratov je Óscar, veľmi inteligentný, atraktívny (je typovo podobný ako Franco - svetlé oči, svetlé vlasy...), ambiciózny a tak trochu vypočítavý mladík. Nie je spokojný s tým, ako sa k nim Šťastena stavia chrbtom, a preto ju neustále pokúša. Občas dokonca porušuje spoločensky akceptovateľné hranice, len aby sa dopracoval k peniazom, v ktorých vidí svoju spásu... Najmladšou z rodiny bola pôvabná Libia, ktorá bola jedinou radosťou a svetlom v nie práve ľahkom živote jej starších bratov. Vkladali do nej veľké nádeje, doslova sa v nej videli - temer ako rodičia, ktorí im už dávno umreli pri tragickom požiari ich rodinnej haciendy -, a preto ju i neustále ochraňovali a strážili. No i tak nedokázali zabrániť problémom, ťažkostiam a tragédiám, ktorých sled odštartovala svojimi činmi práve ona...
Neskúsená mladučká Libia sa totiž osudovo zaľúbila do Bernarda Elizonda (Germán Rojas), muža, ktorý by jej pokojne mohol byť starým otcom - a on jej lásku opätoval. Keď sa ich vzťah vďaka všetečným klebetným jazykom v dedine prevalil, bratia na úbohú dievčinu tlačili - chceli, aby sa svojej lásky vzdala, lebo jej vzťah považovali nielen za spoločensky nevhodný, ale aj neperspektívny. Bernardovi jednoducho neverili, ani počestnosti jeho úmyslov. Ibaže Libia bola v tom čase už tehotná, a tak sa bratia rozhodli ustúpiť - ale len pod podmienkou, že sa Bernardo zachová ako muž a ich sestru si vezme za manželku. To ale netušili, že Bemardo ukrýval temné tajomstvo - on už totiž ženatý bol, so svojou ženou sa nikdy nerozviedol a žili spolu i v jednej domácnosti... Bernardovou manželkou bola pomerne rezervovaná Gabriela (Cristina Lilley), ktorú pred Libiou vydával za svoju sestru - a jeho domnelé tri netere Norma (Danna García), Sarita (Natasha Klauss) a Jimena (Paola Andrea Rey) sú jeho a Gabrieline dcéry!
Neodškriepiteľnou hlavou rodiny Elizondovcov evidentne vždy bola práve Bernardova manželka Gabriela - rázna, panovačná, nie práve tolerantná žena s mnohými predsudkami. V jadre však nie je zlá, je skôr nešťastná... Svoje predstavy o chode domácnosti, haciendy i životoch svojho okolia presadzuje veľmi tvrdo, občas dokonca bez ohľadu na skutočné potreby či túžby tých, ktorých sa to bytostne dotýka - a preto často chybuje a trápi sa v konečnom dôsledku ešte viac, ako by musela... Najviac jej tvrdosť dolieha na ľudí, ktorí jej stoja najbližšie - jej tri dcéry a otca. Krásna Norma je nešťastná, pretože po tom, ako sa stala obeťou znásilnenia, ju matka proti jej vôli vydala za muža, ktorého nemiluje, odmieta a s ktorým je nešťastná. Sarite a Jimene ich matka takisto robí so života peklo prílišnou kontrolou a obmedzeniami. Svojho otca Martína Aceveda (Jorge Cao), ktorý je už roky pripútaný na invalidný vozík, zase Gabriela doslova deptá všetkými svojimi rozhodnutiami a výrokmi, pretože sa k nemu správa, akoby bol nesvojprávny... Napriek všetkému je to práve energický starý pán, bývalý vojak, kto sa ako jediný nebojí povedať na všetko svoj názor a patrične ho okoreniť štipľavými poznámkami. Ako jediný sa nehanbí vzdorovať aspoň slovne Gabrielinmu diktátorstvu - povedať všetko, čo si o čomkoľvek či komkoľvek myslí. Z mosta do prosta, "ako mu zobák narástol". I keď mu to často znemožňuje práve fakt, že nie je pánom svojho tela - stačí, aby jeho dcéra prikázala zamestnancom, že ho nesmú zniesť z jeho izby na prvom poschodí medzi ostatných, ktorý sa obvykle bavia v obývačke či jedálni v prízemí alebo vonku na haciende... Martín je veľký dobrák, srdečný chlap - a je aj veľmi bystrý. Aj napriek svojmu hendikepu sa často dozvie viac ako tí, ktorí žiadne fyzické nedostatky nemajú. Neuniknú mu preto ani vzťahy medzi jednotlivými rodinnými príslušníkmi, služobníctvom, zamestnancami i návštevníkmi haciendy a často ako prvý odhalí nejaké z dobre ukrývaných tajomstiev jeho okolia - napríklad dôvod náklonnosti slúžky Evy Rodríguezovej (Gloria Gómez) ku krásnej Ruth (Ana Lucía Domínguez), dcére bohatých, no veľmi starých manželov Uribeovcov...
Ďalším členom rodiny je spočiatku i navonok distingvovaný, elegantný a kultivovaný Fernando Escandón (Juan Pablo Shuk), Normin manžel. Spočiatku sa tak k nej i všetkým ostatným naozaj správal, ibaže... Ibaže postupne i on začal odhaľovať svoju pravú, nie práve príťažlivú tvár - predovšetkým preto, lebo sa do svojej ženy, ktorú si pôvodne vzal "z rozumu" (mal síce ten správny pôvod, no nie peniaze a majetok), naozaj zamiloval a nedokázal uniesť, že ona jeho city neopätovala. Ba čo viac, že to, čo jemu roky odpierala, inému, navyše úplne obyčajnému a chudobnému ako kostolná myš, po niekoľkých týždňoch dobrovoľne a rada dovolila - že sa bez väčších problémov rozhodla ich nefungujúce manželstvo definitívne hodiť za hlavu. A tak ho zžiera žiarlivosť, ktorá ho doslova pripravuje o súdnosť i zdravý rozum a vďaka ktorej stráca temer všetky zábrany... Neváha sa dokonca spojiť so "spodinou" - zákerným, na všetko odhodlaným kamarátom z mokrej štvrte Armandom Navarrom (Juan Sebastián Aragón), ktorý nenávidí Reyesovcov (obzvlášť Franca), a svojou krásnou, no krutou a bezcharakternou bývalou priateľkou Dinorah Rosalesovou (Lorena Meritano) - ženou ochotnou ísť hoci aj cez mŕtvoly, len aby si získala priazeň Juana Reyesa, do ktorého sa bezhlavo zamilovala. A aj keby sa jej to nikdy nemalo podariť, je odhodlaná dosiahnuť aspoň to, aby ho nedostala žiadna iná žena, tobôž nie Norma...
Nemožno sa preto veľmi čudovať, že z tejto atmosféry plnej zloby, intríg, nenávisti a závisti sa Bernardo snažil uniknúť. Že bol ochotný vzdať sa svojho doterajšieho života a začať nový, plný lásky a nádeje - s krásnou Libiou. Nanešťastie však do sledu udalostí neočakávane zasiahla smrť. Bernardo zomrel pri tragickej nehode skôr, ako stihol o svojom rozhodnutí informovať svoju rodinu a ako stihol celú situáciu po pravde vysvetliť i svojej mladučkej milenke... Jediný človek, kto o jeho láske k Libii na haciende Elizondovcov vedel, no mlčal, bola oddaná Eva...
Po smrti Bernarda a po tom, čo vyšlo najavo, že jej klamal a bol ženatý, sa Libia, hnaná nedobrou radou všetečných susedov, vybrala na haciendu Elizondovcov - aby sa prihlásila o svoje práva, resp. práva dieťaťa, ktoré s Bernardom čakala. Namiesto toho sa jej však dostalo len poníženia a urážok, ktorými ju zasypala situáciou evidentne zaskočená Gabriela. Tá na chvíľu stratila svoju obvyklú rozvahu a nechala sa uniesť bolesťou, sklamaním a rozhorčením. Zúfalá Libia si nevedela rady, hanbila sa za svoju situáciu, a tak sa rozhodla pre zúfalý krok - ukončila svoj život i život svojho nenarodeného dieťatka skokom z mosta...
Bratia Reyesovci nad hrobom milovanej sestričky prisahali, že ju pomstia. Keď zistili, že hlavný vinník - Bernardo - už nie je medzi živými, rozhodli sa pomstiť jeho rodine. I keď toto rozhodnutie nebolo jednomyseľné - predovšetkým charakternému Juanovi sa táto myšlienka neveľmi pozdávala, nakoniec sa na haciendu Elizondovcov vybrali... Tam našli nečakaného spojenca - Evu. Pomohla im zamestnať sa na haciende - práve tam totiž čakali na robotníkov, ktorí mali stavať domček pre Normu a Fernanda. A tak sa Juan, Óscar a Franco pustili do práce a čakali na vhodnú chvíľu na uskutočnenie svojej pomsty... Ibaže ich hnev a nenávisť sa pomaly vytrácali, keď začali spoznávať jednotlivých obyvateľov haciendy - zvlášť krásne sestry Elizondové -, až nakoniec úplne zmizli... Do cesty sa im totiž postavil silný a horúci cit, ktorý víťazí na každom bojisku - láska. Láska, ktorá je silnejšia ako zatrpknutosť a nenávisť...


Kto je kto
Juan Reyes Guerrero (Mario Cimarro)
Juan Reyes GuerreroDvadsaťosemročný búrlivák Juan je najstarší z bratov Reyesovcov. Dodnes nedokáže zabudnúť na tragédiu z politickým pozadím, ktorá zničila jeho rodinu - jeho rodičia pri nej zomreli a on s bratmi prišli o celý majetok i spoločenské postavenie. Je veľmi príťažlivý a vysoký, má atletickú postavu. Je veľmi temperamentný a impulzívny, občas takmer bezohľadný. Z bratov je najmenej vzdelaný, pretože sa ako najstarší musel o nich i o svoju sestričku Libiu po smrti rodičov postarať. Vlastne dodnes na nich istým spôsobom dohliada a dáva pozor, aby im nikto neublížil - a ak sa tak nebodaj stane, je ochotný urobiť takmer čokoľvek, aby sa s tými, ktorí sa tak odvážili urobiť, porátal. Obzvlášť intenzívne to Franco a Óscar pociťujú po smrti sestričky Libie, ktorú Juan nadovšetko miloval - podobne ako aj oni dvaja. Nedostatok vzdelania a spoločenskej spôsobilosti však Juan vyvažuje vrodenou dobrotou, entuziazmom, šarmom, intuíciou a altruizmom. Juan je jednoduchý človek - no má veľké srdce, v ktorom je dosť miesta pre všetkých, ktorých má rád, resp. si váži. Aj napriek jeho veľkej, statnej postave je i veľmi citlivý a ľahko ho možno zraniť, ba dokonca zničiť - ani on totiž, podobne ako väčšina z nás - nie je imúnny voči sile rafinovaných intríg...
Norma Elizondová Escandónová (Danna García)
Norma Elizondová EscandónováDvadsaťštyriročná Norma je prostredná z troch krásnych dcér Bernarda a Gabriely Elizondovcov. Je nielen nádherná, ale ja elegantná, vznešená, vzdelaná a veľmi vnímavá. No po citovej stránke je i rozorvaná - na svedomí to má nepríjemný zážitok z minulosti. Normu totiž ako veľmi mladučkú znásilnili traja neznámi muži, ktorí kedysi prepadli haciendu Elizondovcov! To ju, pochopiteľne, poznačilo a nadlho jej znemožnilo nadviazať bližší citový vzťah s akýmkoľvek mužom - i keď ju jej matka, v snahe zabrániť klebetám a "zachrániť" Norminu dobrú povesť, temer okamžite po onej skúsenosti vydala za Fernanda Escandóna, nie síce bohatého, ale z "dobrej rodiny" a patrične ambiciózneho... Svojho manžela sa nikdy nenaučila milovať a nikdy mu nedovolila dotknúť sa jej. Prvým mužom, ktorému sa dobrovoľne a aj z lásky oddala, sa stal až Juan - muž, kvôli ktorému nabrala odvahu a nechala rozviesť manželstvo, ktoré pre ňu bolo len väzením. Muž, ktorého si vybrala ako otca svojich detí - podľa predpovede veštice, ktorá Juanovi čítala z ruky, by ich spolu mali mať tri, ako prvý sa na svet prihlásil synček Juan David. Muž, kvôli ktorému je ochotná bojovať s celým svetom - a i vlastnou matkou, keď ju k tomu donútia okolnosti...

Spřátelení s J♥lík

28. dubna 2007 v 21:14 | ♥ Miška ♥
J♥lík
♥ ♥ ♥

Paris Hilton

28. dubna 2007 v 21:07 | ♥ Miška ♥ |  Paris Hilton

Nejhezčí malovátka

28. dubna 2007 v 7:48 | ♥ Miška ♥ |  Líčení-kosmetika

Paris Hilton

28. dubna 2007 v 7:04 | ♥ Miška ♥ |  Paris Hilton
Slovensko očekává 3. května vzácnou návštěvu. V rámci automobilové rallye Gumball přijede miliardářka Paris Hilton (26), rozmazlená dědička mezinárodní sítě hotelů. Zatím ale dorazí jen v roli zhýralé vymetačky večírků. Ale za pár let, možná…
"Jsem přesvědčena, že bych dokázala být prezidentkou Ameriky," oznámila v rozhovoru pro magazín Vanity Fair. "A byla bych dobrou prezidentkou!"

Výroky Paris Hilton

  • Netušila jsem, že lidé musejí kvůli penězům pracovat."
  • "V Curychu jsem poprvé v životě." (Až na to, že letadlo přistálo v Basileji)
  • "Cokoli píšu v e-mailu, nic neznamená. Jsou to jen slova, která píšu."
  • "Kdo je Tony Blair?"
  • "Než mi bude třicet, chtěla bych mít děti - nejlépe tři. Nebo šest, mně je to jedno."
  • "To nebylo v Británii. To bylo v Londýně!"
  • "Potkávám tolik lidí, že si ani nepamatuji jména některých svých přátel."
  • "Má takový podivný řecký jméno, jako Douglas."
  • "Byla jsem v Evropě a tam se mluví jen francouzsky. Vůbec jsem těm divným lidem nerozuměla."
  • "Mrtví lidé mně připadají strašně nudní."

Zvířátka Zoo

28. dubna 2007 v 6:58 | ♥ Miška ♥ |  Zvířata
Jaká vzácná mláďata se poslední dobou narodila v českých zoologických zahradách?

Kliknutím zvětšteAntilopa bongo

Zvláštním zbarvením od narození vyniká pralesní antilopa bongo. Narodila se v zoo ve Dvoře Králové. Je jednou z nejvzácnějších afrických antilop. Obývá pralesy, například Ituri v Kongu. Právě hnědá srst s tenkými proužky ji dělá v houštinách ve volné přírodě téměř neviditelnou.

Kliknutím zvětšteHuman jávský

Potomka přivedli na svět v zoo ve Dvoře Králové humani jávští. Jejich zvláštností je, že u jednoho druhu mohou být jak černí, tak zlatě zbarvení jedinci. O mládě dokonale pečuje máma Artemis. Nosí ho stále při sobě. Tetám ho půjčí, až trochu povyroste. Na rodinu dohlíží otec Zeus.

Kliknutím zvětšteLeguánovec obojkový

Letos už 33. mládě leguánovce obojkového se vyklubalo v pražské zoo. Letošní mláďata nezůstanou v Praze. Některá již putovala do anglického Bristolu, další půjdou do zoo ve Wroclawi a v Brně. Leguánovec obojkový žije na jihu USA a v Mexiku a dokáže se pohybovat po skalách rozpálených na 60 °C.

Kliknutím zvětšteŽirafa

Králové dvorská zoo se pyšní největším stádem žiraf na světě. Nyní k němu přibyla další, již 201. žirafa Rothschildova. Jmenuje se Jenifer a na svět ji přivedli matka Jaruna a otec Janosh. Jejím nejtvrdším zážitkem zatím byla cesta na svět. Jako každé žirafí mládě při něm proletěla z matčina těla na zem z téměř dvoumetrové výšky.

Kliknutím zvětšteKozy burské

Kozlíci burští Endy, Jáchym a Matiáš se narodili v pražské zoo. Tyto zvláštní kozy s ušima dolů jsou oblíbenými domácími zvířaty domorodců v jižní Africe. Vynikají šikovností. Když je potřeba dosáhnout na chutný lísteček, dokáží skvěle panáčkovat na zadních. U nás se chovají na ekofarmách nebo v zoo od 90. let minulého století.

Kliknutím zvětšteBuvol pralesní

O mládě buvola pralesního se rozšířilo stádo ve Dvoře Králové. Mírumilovné vzezření je jen klam. Je to jedno z nejnebezpečnějších zvířat Afriky. Dávají si na něj pozor i lvi. Tito buvoli žijí v malých skupinkách v pralese, kde chodí jeden za druhým jako husy. Nízko položenými rohy nadzvedávají větve

Kliknutím zvětšteLevhart perský

Cenným přírůstkem v zoo ve Dvoře Králové jsou dvě mláďata levharta perského. V přírodě totiž žije již posledních asi 250 těchto šelem. Holčička i kluk vážili 17 dnů po porodu 1550 g. Od čumáčku po konec ocásku měřili oba 55 cm a tlapky měli široké 5 cm.

Kliknutím zvětšteChápan středoamerický

První přirozený odchov chápana středoamerického v České republice se podařil v pražské zoo. Máma se o malé opičátko stará pečlivě. Stále ho kojí a nosí na zádech. Samice chápanů jsou velmi obětavými matkami. Další potomky si obvykle dopřejí až po třech či čtyřech letech. Chápani obývají v zoo svůj vlastní ostrov v expozici Vodní svět.

Kliknutím zvětšteAdax

Pražská zoo odchovala již 78. mládě adaxe ve své historii. První letošní přišlo na svět na Velikonoční pondělí v pravé poledne. Hnědavý sameček se jako rodiče zbarví až ve věku několika měsíců. Jeho otec je nejstarším žijícím samcem adaxe v Evropě. Tyto antilopy kdysi obývaly celou Saharu, dnes v přírodě žijí už jen na malém území na severu Nigeru.

Kliknutím zvětštePelikán bílý

Ošetřovatelé v zoo ve Dvoře Králové pečují místo pravé matky o mládě pelikána bílého. Na svět se totiž z vajíčka vyklubalo v líhni. Odmalička ho krmí malými rybičkami natrávenými v enzymech. K velkým pelikánům se nový přírůstek připojí po dvou až třech měsících. Na snímku jsou mu tři dny.

Kliknutím zvětšteAntilopa vraná

Mimino se narodilo i ve stádu antilop vraných. Až do jednoho roku bude závislé na mámě. Zatím pije jen mateřské mléko. Kolem pěti měsíců si už zpestří stravu trávou, senem, granulemi a větvičkami. Zoo ve Dvoře Králové úspěšně chová velké stádo, a tak může tyto přímorožce vracet zpět do africké přírody.

Zvířátka Zoo

28. dubna 2007 v 6:55 | ♥ Miška ♥ |  Zvířata

Lemurům se narodila troje dvojčata!

Rodinka lemurů kata se v ostravské zoo pořádně rozrostla. S příchodem jara se tu narodila dvakrát dvojčata. V prvním případě už ošetřovatelé vědí, že jsou to kluk a holka. U druhých, která jsou jen o den mladší, se jim to zatím zjistit nepodařilo.
"Matka nosí zpravidla jedno mládě na svých zádech. Druhé se nechává »vozit« jiným členem rodiny," říká mluvčí zoo Stanislav Derlich. Tyto poloopice, jejichž pojmenování znamená »strašidlo«, si teď doslova libují. Milují totiž teplo a s rozkoší se vystavují slunečním paprskům.
A to není z lemuřího světa všechno! Hned dva potomky přivedl na svět párek lemurů tmavých v zoo na Svatém Kopečku v Olomouci. Podle odborníků není u těchto opic narození dvojčat příliš časté. "Těmito přírůstky se obzvlášť chlubíme. Narození dvojčat je totiž u tohoto druhu vzácností. Obě naše nová mláďata jsou samičky," prozradila mluvčí olomoucké zoo Hana Labská.

♥♥♥♥ Bleskovka píšem :D --42--♥♥♥♥KONEC

27. dubna 2007 v 22:16 | ♥ Miška ♥ |  Bleskovky

Jak se máš ?

Máte volno ? co budeš dělat ?

Máš sourozence ? jak se jmenují ? kolik jim je ? jak spolu vycházíte ?

Jak jse jmenuje tvoje mamka a tat'ka ?

Jaký máš rád/a pribináček (příchut' )? :D

Jakou máš rád/a minerálku ?

V kolik chodíš spát ?

Miška Miška - Prosím hlásek → Zde ! ♥ Dík

MVR

Jůůů Děkuji mám vás taky mocinky všechny ráda ♥

27. dubna 2007 v 21:23 | ♥ Miška ♥ |  Dárečky
Kráásný :o))

Cena za narozeninovou bleskovku♥

27. dubna 2007 v 21:00 | ♥ Miška ♥ |  Dárečky

Líbí?


Vesmír

27. dubna 2007 v 8:14 | ♥ Miška ♥ |  Vesmír

Vědecká senzace: Ve vesmíru objevili kopii planety Země!

Vědecká senzace! Tým evropských vědců objevil první obyvatelnou planetu ve vesmíru! V souhvězdí Vah kolem malého červeného trpaslíka Gliese 581 krouží téměř dokonalá kopie naší Země! Od nás je vzdálená pouze 20,5 světelného roku...
Vědcům se zatím podařilo zjistit, že je 1,5krát větší než Země a váží pětkrát tolik. Průměrná teplota na povrchu je mezi 0º a 40 ºC. To znamená, že na planetě může existovat volně tekoucí voda. Jediné, co by případným kolonistům mohlo dělat problémy, je gravitace, která je 2,2krát větší než na povrchu Země.
"Zatím je příliš brzy pomýšlet na cestu k planetě. Napřed budeme muset vymyslet lepší pohon. Nepochybně se však veškerá snaha najít život na jiné planetě zaměří právě do souhvězdí Vah. Podmínky pro život na té planetě, tak jak ho známe my, jsou ideální. Je to pro nás splnění všech snů," řekl člen týmu Xavier Delfosse.

> Přánička :o* Děkuju ♥

26. dubna 2007 v 14:17 | ♥ Miška ♥ |  Dárečky


Od Májinky ↓ Děkuji
Od Princezny ♥ Kuju
Od Holly ↑ ↑ Všechno nejlepší k narozeninám.♥ Děkuji ♥
Od Berušky ↑ ↑
Od Lettlinky ↑ ↑
Od Gabčiii ↑ ↑
Od Kačory ↑ ↑
Děkuji mooc všem udělaly jste mi velkou radost :o*

Krásné ceny od vás

26. dubna 2007 v 13:26 | ♥ Miška ♥ |  Dárečky

Lucie Hadašová

26. dubna 2007 v 10:20 | ♥ Miška ♥

Česká Miss 2007 Lucie Hadašová se pilně připravuje na soutěž krásy Miss Universe. Pod dohledem uměleckého ředitele kadeřnického salonu Hair City Christopha Scarfoglieriho vznikl včera v jeho salonu Lucčin společenský účes.

Předvedla také róbu určenou na finále prestižní soutěže, která je dílem hlavní módní návrhářky Miss 2007 Camilly Solomon. "Šaty jsou ve zlaté barvě z hedvábného saténu ručně pošité polodrahokamy, jako jsou ametyst a krystaly.

Zlatá je navíc barva, která Lucii rozzáří," říká. Pro Lucii vybrala na Miss Universe dvanáct různých šatů pro různé příležitosti.

"Cílem bylo vytvořit bohyni, která když vejde, tak všechny ohromí a je jako hollywoodská královna," dodává. Lucii teď čeká speciální kurz pod dohledem předních vizážistů. Do Mexika si mimo jiné poveze i kadeřnické a kosmetické vybavení.

Naučené "fígle" se jí tam při zkrášlování budou hodit. Darem, který Lucie Hadašová dá do aukce Miss Universe, je souprava dvou sklenic Lady Hamilton, světový unikát od firmy Moser. Finále soutěže Miss Universe se uskuteční 28. května v Mexiko City.


Spřátelení s Hollly

26. dubna 2007 v 8:34 | ♥ Miška ♥ |  Dárečky

Holly

pro Holly

od Holly děkuji mocccc♥