Říjen 2008

Diplomek od Beru :-* dekuju :-D

30. října 2008 v 21:56 | AdMíNkA - ♥ Miška ♥ |  Dárečky

Halloween :)

30. října 2008 v 17:43 | AdMíNkA - ♥ Miška ♥
halloween card by Super*Junk.

Dokonalé oči

26. října 2008 v 17:37 | AdMíNkA - ♥ Miška ♥ |  Líčení-kosmetika

Líčení

ŘasenkaDokonalé oči

Chcete mít skvělé řasy, které jsou výrazné, a přitom působí přirozeně? pár tipů a triků, jak na to.
Každý tvar očí vyžaduje jiný způsob nalíčení. Máte-li je kulaté, je dobré nanést řasenku jen na horní řasy a dostatečně zvýraznit vnější koutek, výsledkem bude optické zúžení. V případě úzkých očí si naopak zkuste nalíčit spodní řasy intenzivněji, opticky se tak ,otevřou'. Mandlový tvar lze poté podtrhnout natočením a prodloužením řas.
Při výběru řasenky je velmi důležitý tvar štětečku. Úzkým se vám bude dobře líčit vnitřní koutek oka, větší obvykle naleznete na zhušťujících řasenkách. Štětečky s uhlazenými štětinkami zase skvěle oddělují řasy.
Co se týče barev, základní pravidlo je jednoduché - černá funguje vždycky, ale někdy může na blondýnkách působit až příliš hrubě. Pokud jste světlovlasá, dejte raději přednost hnědé nebo hnědočerné maskaře. Barevné řasenky vybírejte i podle očí: modrá hezky zvýrazní ty modré, stejně tak funguje zelená na zelené. Fialová zase sluší hnědookým. Nechcete-li mít řasy příliš barevné, použijte nejprve černou řasenku a až na jejich konce tónovanou. Pokud preferujete co nejpřirozenější vzhled nebo máte tmavé řasy, použijte průzračnou regenerační řasenku. Ta řasy zvýrazní bez barvení a zároveň je chrání.
Aby řasenka dobře držela, je potřeba ji nanášet na suché řasy. Jsou-li tedy například mastné od krému, před nanesením barvy je jemně přepudrujte. Vrstvička pudru navíc řasy obalí, a ty tak budou ve výsledku plnější.
Řasenku nanášejte po celé délce, od kořínků až ke konečkům řas, budou pak působit delším dojmem. Největší důraz klaďte na zvýraznění horních řas u vnějšího koutku oka, podtrhnete tak tvar očí. Přirozeněji přitom vypadá, když řasenku použijete právě jen na horní řasy. Pokud si ale líčíte i ty spodní, vždy začínejte u nich (postupujete-li opačně, může se stát, že se barva z horních řas otiskne na víčka). Při jejich líčení také natočte kartáček do svislé polohy: špičkou budete lépe kontrolovat množství líčidla i jeho přesné umístění. Až pak budete líčit horní řasy, zkuste si na ně aplikovat barvu tak, jak to dělají vizážisté: nejprve shora a pak teprve klasicky zezdola - budou výraznější a hezky natočené. U druhé vrstvy řasenky se vždy ujistěte, že ta první už zaschla, jinak se bude barva drolit.


řasy můžete zvýraznit i natočením, ať už kleštičkami nebo speciální kulmou. Rozhodnete-li se pro kleštičky, pak vězte, že je pouhý mýtus to, že si nejdříve musíte řasy natočit a teprve pak na ně dát řasenku: klidně jimi natočte i namalované řasy, jen se dostatečně přesvědčte, zda řasenka zaschla. Pořídit si můžete i kleštičky určené jen na vnější část oka. Firma Panasonic pak nabízí kulmu, která pomocí jemného kartáčku rozčeše řasy slepené řasenkou a natočí je. Díky teplu se barva i řasy zafixují a drží celý den.
Kartáček zasouvejte a vysouvejte, jen když je to opravdu nutné. Při přílišném ,pumpování' se do řasenky dostane více vzduchu, a rychleji tak vyschne.
Použijete-li příliš mnoho barvy, velký nános řasenky bude mít tendenci slepovat řasy a později se i drolit. Jestliže ale ještě úplně nezaschla, nemusíte se hned kompletně odličovat. Řasy z obou stran stiskněte navlhčenými ubrousky a opatrně z nich odstraňte přebytečný nános. Pak je za pomoci čistého řasenkového kartáčku rozčešte.
ČmouhaPokud se vám naopak stane, že si řasenku rozmažete na víčko, šmouhu odstraníte například praktickými, odličovačem napuštěnými vatovými tyčinkami, které prodává značka MAC.

Podzimní kontrasty

26. října 2008 v 17:30 | AdMíNkA - ♥ Miška ♥ |  Pro Holky
Líčení

Podzimní kontrasty

Výrazné oční stíny, bordó rty, extrahladké účesy a krátké střihy. To jsou trendy ­letošního podzimu.

NEHTY V BARVĚ OČNÍCH STÍNŮ

Nehty v barvě očních stínů
Podzim přeje rafinované eleganci, proto zvolte lak, který ladí s očními stíny.
Jak na to: Výrazné laky nejlépe vypadají na kratších oválných nehtech. Aby vám nalakování vydrželo co nejdéle, nehty nejprve vyleštěte a pak odmastěte pomocí odlakovače. Poté naneste podlak a teprve pak barevný lak, jedině tak předejdete nepříjemnému zažloutnutí nehtů.
Tip: Tmavé barvy působí nejluxusněji, nehty i oči proto vybarvěte sytě měděnou, modrou nebo fialovou.
Lak a stíny
LAK NA NEHTY, Vernis Please, odstín Dandy Moire, Givenchy, 15 eur
OČNÍ STÍNY, Prisme Again! Shimmer Eyes, Givenchy, 1310 kč

FRANCOUZSKÝ UZEL

Francouzský uzel Nová sezona přeje účesům, v nichž budete působit jako pravá dáma, která se chystá na svůj odpolední čaj. Smotejte si tedy vlasy do vertikálního drdolu, jaký měly i modelky na přehlídkách značek Derek Lam nebo Robert Cavalli.
Jak na to: Navlhčené prameny postříkejte přípravkem pro zvětšení objemu a vyfénujte. Vyčešte vlasy nahoru a dozadu a poté je zatočte do vertikálního drdolu (jako na obrázku), který připevníte pinetkami. Účes by jen neměl působit příliš uhlazeně, proto nechte některé prameny volně padat. Nakonec drdol pořádně zpevněte lakem na vlasy.
Tip: Použité pinetky skvěle zakryjete ozdobnou sponkou nebo baretem.
Lak na vlasy
TVARUJÍCÍ LAK NA VLASY, Vavoom ShapeMaker, Matrix, 329 kč

KRÁTKÝ STŘIH

Krátký střih Nosíte-li krátké vlasy, zvolte střih, jaký měly modelky na přehlídkách Ralpha Laurena a Michaela Korse. Působí čistě a klasicky. Prostříhané vlasy zvýrazní tvar a linie tváře, zvlášť lícních kostí.
Jak na to: Do vlhkých vlasů dejte pěnu na zvětšení objemu a vyfoukejte je s pomocí plochého kartáče dorovna. Vrchní vrstvy vyrovnejte žehličkou a nakonec vlasy uhlaďte přípravkem proti krepatění.
Tip: Udělejte si pěšinku na straně, pokud by byla uprostřed, mohl by geo­metrický prostřih působit neupraveně. Tím, že ji povedete šikmo ke straně čela, celý účes zjemníte a upravíte.
Gel a žehlička
GEL PROTI KREPATĚNÍ, Défrisant, Rene Furterer, 505 kč
ŽEHLIČKA Lee Stafford. Cena na vyžádání v obchodech Profimed.


ZLATÉ STÍNY

Zlaté stínyNa večer své oči skvěle rozzáříte zlatem. Tak jako vizážista značky Chanel Peter Philips, který doslova pokryl oči modelek zlatem, takže vypadaly téměř jako šperky či skvostné ornamenty.
Jak na to: Zlatý oční stín aplikujte v několika vrstvách na celé horní víčko až k obočí, krásně tak otevřete a rozjasníte svůj pohled. Řasy můžete nechat nenalíčené (jako na přehlídce Chanel) nebo je jen zlehka zvýraznit řasenkou.
Tip: Zkuste nanést pod lícní kosti zlehka hnědý stín, jako to udělala vizážistka Pat McGrath na přehlídkách Versace, perfektně se tak zvýrazní a vytvarují. Ostřejší přechody rozmazejte houbičkou.
Stíny a pigment
PIGMENT Overrich, odstín Blonde's Gold, MAC, 650 Kč
OČNÍ STÍNY Silky Eye Shadow Quad, odstín Q12, Shiseido, 880 Kč

ULTRABAREVNÉ STÍNY

Ultrabarevné stínyFialová, modrá, růžová i žlutá… pokud máte ráda barvy, tenhle podzim klidně orámujte oči těmi opravdu výraznými. Měly by být tak syté, aby byly vidět na několik metrů.
Jak na to: Pro větší intenzitu smíchejte pudrové stíny s krémovými nebo ty pudrové naneste navlhčeným aplikátorem. "Případně můžete zkusit místo očních stínů použít rtěnku, kterou do víček vťuknete pomocí vatového aplikátoru," radí vizážista Gucci Westman, který na přehlídce Behnaz Sarafpour zvolil fialovou rtěnku Mac v odstínu Violetta.
Tip: K takovýmto stínům není třeba dalších křiklavých barev, zkombinujte je proto s ,nahými' rty. Použijte i béžovou či světle růžovou rtěnku, nebo stačí, když rty ošetříte balzámem.
Stíny a štětec
ŠTĚTEC NA TVÁŘENKU Giorgio Armani, 1290 Kč
PALETKA OČNÍCH STÍNŮ Palette Quarter, odstín 50, Clarins, 1160 Kč

VOLNÉ VLNY

Volné vlnyOsmdesátá léta jsou zpět a s nimi i volné vlny, jaké měla třeba Kim Basinger ve filmu Batman nebo 9 1/2 týdne. Nic strojeného, vše je uvolněné, jakoby nepořádně upravené.
Jak na to: Do vlhkých vlasů naneste sprej na ochranu před teplem a během fénování vlasy rukama mačkejte směrem nahoru. Až uschnou úplně, vezměte některé pramínky a natočte je kolem kulmy. Poté je pročešte prsty nebo hřebenem s širokými zuby.
Tip: "Některé pramínky jsem natočil na kulmu a konce jsem narovnal pomocí stylingového krému," radí hairstylista Luigi Murenu, který upravoval vlasy na přehlídce Gucci.
Hřebeny
DŘEVĚNÉ HŘEBENY Tek, Profimed, 299 Kč za kus

VÝRAZNÉ OBOČÍ

Výrazné obočíPřirozené líčení oživíte hustším obočím. Tvář tak bude působit výrazně, ale stále velice žensky.
Jak na to: Poprašte obočí pudrem, kterým mu přidáte na objemu. Pak použijte tužku na obočí - nedělejte s ní dlouhé čáry, ale jen jemné a krátké, tak bude vypadat nejpřirozeněji.
Tip: K výraznému obočí se hodí účes s pěšinkou uprostřed. Takový, jaký jsme mohly vidět na přehlídkách Alexandera McQueena nebo u Hermès.
Sada na opravu obočí

SADA NA ÚPRAVU OBOČÍ Pinzeta, tužka i kartáček Eyebrow Pencil Kit, 650 Kč

celebrity party

26. října 2008 v 17:25 | AdMíNkA - ♥ Miška ♥ |  Paris Hilton

celebrity party
Paris se vetřela k princi
Minulý týden se na večírku v londýnském klubu Whisky Mist potkali britští královští synové William a Harry se slavnými blondýnkami Paris Hilton a Christinou Aguilerou.
Paris si chtěla popovídat s princem Harrym. Když ale neměl zájem se s ní bavit, snažila se přitáhnout jeho pozornost tím, že před ním začala svůdně tančit. Po jejím výstupu jí konečně podal ruku, ale pak odešel a věnoval se radši své přítelkyni Chasy Davy, což Paris docela namíchlo.

Naopak princ William chtěl jít celebrity pozdravit, když viděl ve VIP sekci sedět Paris, Christinu Aguileru a jejího manžela Jordana Bratmana, ale málem se k nim nedostal. Christinin bodyguard totiž prince nepoznal, nevěděl, kdo to je, a tak ho nepustil dovnitř. Britský následník trůnu ho ale nakonec přesvědčil, aby ho nechal jít do VIP. Zatímco princ Harry o debaty s Paris neměl zájem, Williamovi byla Paris sympatická. Vyměnili si telefonní čísla a ještě ji doprovodil na taxi. Stále si prý posílají textové zprávy a Paris dokonce Williama pozvala do Las Vegas na otvírací party jejího plánovaného nočního klubu. Co na to říká Williamova partnerka Kate Middleton?


Pro BerŮ K sváTku♥

26. října 2008 v 11:26 | AdMíNkA - ♥ Miška ♥ |  Dárečky
http://i5.glitter-graphics.org/pub/1055/1055915soxeew30b9.gif

×JaKé StÍnY pRo TvOjI bArVu OčÍ?

18. října 2008 v 17:50 | AdMíNkA - ♥ Miška ♥ |  Líčení-kosmetika
Stíny podle barvy očí:)

×Modré oči
Prozař pomněnkové oči kontrastním teplým odstínem. Sáhni po oranžové a zemitých barvách, jako jsou čokoládová, mandarinková nebo neutrální oříšková.
Tip: Vytvaruj oko hnědou tužkou. Popraš víčka korálovou barvou ve dvou vrstvách. Tvůj pohled se prohloubí, když výrazněji nalíčíš víčka přesně v místě ohybu.
×Zelené oči
"Tvoje kočičí oči vyniknou, když je orámuješ růžovou nebo teplým tónem levandulové," radí Paul Starr, který líčí Kate Hudsonovou.
Tip: Pokud chceš získat sexy pohled faraonky Kleopatry, obtáhni víčko tekutou černou linkou. Tenký černý nákres skvěle kontrastuje s něžnými stíny a působí sexy!
×Hnědé oči
Hřejivé čokoládové oči osvěž chladivými modrými tóny. "Ve Tvé malířské paletě by se měl objevit odstín kobaltové nebo azurové modři. Chybět by neměla ani blankytná barva nebes," radí vizážista B. J. Gilian, který zdobí obličeje například zpěvačky Janet Jacksonové nebo herečky Jennifer Anistonové.
Tip: Ozdob oční střechy světle modrými třpytivými stíny. Dolní víčka obtáhni o odstín tmavší tužkou na oči. Díky tomuto osvědčenému triku získáš uhrančivý pohled, který zhypnotizuje i ostříleného lovce šelem.
× Zvýraznění očí
Dobře upravené obočí přitahuje pozornost k očím a vyvolává dojem, že jsou větší. Barva obočí by měla být v souladu s odstínem vlasů a celkovým barevným laděním make-upu. S očními stíny dosáhnete nepřeberného množství efektů.Mužete použít max. čtyři různé odstíny: neutrální jako podklad, hlavní barvu, tmavší tón pro zdůraznění a světlejší na prosvětlení. Účinným prostředkem jasnému vykreslení očí jsou oční linky. Závěrečnou tečkou jsou pečlivě nalíčené oči. Řasenku nanášejte už od vnitřního koutku oka a po obou stran řas.

Okouzli ho svým líčením

18. října 2008 v 17:46 | ♥...PriNciPeSsA...♥ |  Líčení-kosmetika
Okouzli ho...
 • Dbej na jemné barvy.Ideální jsou světlé či pastelové tóny vytvářející hebkou pleť.
 • Základ nejlépe nanes houbičkou a nezapomeň ani na krk a uši,nebo se udělají šmouhy.
 • Vydržet po celou dobu schůzky není pro tvůj make-up žádný problém,když základ lehce přepudruješ.
 • Jemné záblesky místo červených tváří: místo rtěnky prostě použij trochu perleťového krému,který lehce špičkami prstů nanes na lícní kosti a rozetři směrem ke spánkům.
 • Lesklé oči místo trlustých "muších noh" z řas slepených řasenkou. trochu vazelíny rozetři mezi špičkami prstů a potři řasy,potom je kleštičkami ohni nahoru.
 • Zvláště dlouhé řasy vykouzlíš bezbarvým maskarem.
 • Žhavý pohled: světlé oční stíny nanes na oční víčko a v jeho záhybu udělej tmavší linku.
 • Neposlušné obočí zkrotíš kapičkou tužidla na vlasy,které dáš na kartáček a naneseš na obočí.
 • Roztomilé rty získáš s pomocí tužky na rty v tělové barvě,kterou přesně obtáhneš kontury a lehce rozetřeš směrem dovnitř.
 • Rozdílné plné rty bez problémů vyrovnáš leskem,který tenké rty opticky zvětšuje.
Zbav se pupínků...
 • zanícené vřídky nevymačkávej, rozšířil bys tak jen infekci.
 • každé ráno a večer si čisti obličej pomocí mycí lotion.
 • když už vymačkávat, tak jen černé póry. napusť si umyvadlo vařící vodou, tak aby z vody stoupala pára.
 • obličej dej nad páru. nejlepší je si přes hlavu a ramena přehodit ručník. znásobí se tak účinnost páry.
 • prsty si omotej do kosmetického ubrousku a uhříky mačkej jen velmi jemně. když se neuvolní, nejsou ještě zralé. silnější tlak by to jen zhoršil.
 • postižená místa ošetři vatovým tamponem s desinfekční pleťovou vodou

Připrav pleť na zimu

12. října 2008 v 8:10 | AdMíNkA - ♥ Miška ♥ |  Líčení-kosmetika
Krémy pro citlivou pleť

Abyste v zimě předešla zarudnutí pleti, pocitu napjatosti a tvoření šupinek, vybírejte si krémy nebo séra bez parfemace, která pleť zbytečně nedráždí. Vhodné jsou také denní krémy s ochranným faktorem a zklidňujícími výtažky z oliv či mořských řas.
Přípravky pro suchou pleť
Pro tento typ pleti se zcela jednoznačně hodí hutnější krémy, například s přídavkem bambuckého másla (zařídí, aby nedocházelo k vypařování vody z pokožky), které nejenže pleť hydratuje, ale také vytváří ochranný štít proti nepříznivému počasí.
Ochrana pleti při pobytu venku
Vystavujete-li v zimě pokožku slunci a mrazu, používejte krémy s ochranným faktorem (SPF 15 a více), zabráníte tak vlivu škodlivého UV záření. Krém nanášejte půl hodiny před odchodem na mráz, aby se stihl do pokožky vstřebat.
S.O.S. přípravky
Existují krémy 'vyzbrojené' proti zimě speciálními přísadami, jako jsou například olivový extrakt (zjemňuje a vyživuje pleť), vitaminy C a E (dodávají buňkám pleti energii) a minerály jako zinek a měď (zvyšují obranyschopnost pleti). Tyto krémy používejte, zejména pokud vystavujete pleť změnám teplot (přechody z kanceláře či školy ven a naopak), abyste zamezili 'rozhození' hydratační vyváženosti pleti.
Krémy pro normální a smíšenou pleť
Pokud vám připadá, že vaše pleť v zimě netrpí žádnými většími výkyvy, a jen jí chcete dopřát správnou péči, pořiďte si hydratační krém s obsahem zinku, který napomáhá stahovat rozšířené póry.

Cool & trendy

12. října 2008 v 8:07 | AdMíNkA - ♥ Miška ♥ |  Líčení-kosmetika


Cool & trendy

Výrazná rudá s vysokým leskem

Inspirací v líčení pro vás může být právě tento svěží retro look, který pro letní sezonu vzkřísili návrháři Victor & Rolf. Chcete-li vypadat jako modelka na obrázku, volte klasickou sytě rudou rtěnku a překryjte vrstvou transparentního lesku na rty bez třpytek. Úžasně si tak rozzáříte celý obličej. Na rozdíl od minulých sezon se takto nalíčené rty už nekombinují se světlou porcelánovou pletí, ale přesně naopak se sexy bronzovou. Líčka přepudrujte tvářenkou v teplém starorůžovém odstínu se třpytkami.


Růžová, nebo oranžová?

Rozhodnete-li se takto výraznými rty upoutat pozornost, uvědomte si, že je důležité se nejdřív pomocí make-upu postarat o pleť, aby byla dokonalá a čistá. Výrazné rtěnky totiž sice vypadají úžasně sexy, ale zároveň upozorní na nedokonalosti v obličeji, jako jsou pupínky a váčky pod očima. Máte-li světlou pleť, slušet vám budou studené odstíny křiklavé růžové, pokryté leskem na rty. Jestli vám příroda nadělila pihy nebo snědší pleť, stylová budete díky zářivé oranžové rtěnce s jemnými třpytkami.

Zářivá modrá a chladná fuchsiová

Jestli se na obličeji nebojíte kombinovat více pestrých barev, tento úžasný zářivý trend musí
te vyzkoušet! Základem je jemně opálená pleť, která vypadá úžasně v kombinaci se sytými světle modrými očními stíny. Příjemné vám budou tekuté oční stíny (například Glazewear Diamonds od Avonu, které se vyrábějí přesně v odstínu, jaký má modelka na fotografii), které na víčku vytvoří
celistvou lesklou vrstvu a vydrží mnohem déle než stíny pudrové. Klasickou černou řasenku tentokrát vyměňte za fialovo-modrou. Rty ozdobte leskem na rty v intenzivním fialovém odstínu, který působí jako sladká poleva.