Červenec 2010


Naučte se fotit na plavbě po řeckých ostrovech

29. července 2010 v 14:48 | ♥...PriNciPeSsA...♥ |  Zajímavosti
princeznamiska
Chcete něco víc než jen běžnou dovolenou? Vydejte se na tematickou plavbu.
Ve světě si rychle získávají oblibu, v Česku se jejich organizace teprve rozbíhá. 
Jednu takovou přichystala námořní cestovní kancelář 
Orbis Link. Cílem cesty jsou nádherné řecké ostrovy. Ale nejen ty.
Během plavby totiž budete mít možnost naučit se fotit. Na cestu po ostrovech se s vámi vydá i renomovaná fotografka Jana Hunterová, která vás naučí, jakfotit zajímavě a netradičně. Vysvětlí vám triky fotografů a zasvětí vás do dějin světové i československé fotografie.
Každý den zadá určité téma, na něž pak budete fotit na lodi či na pobřeží. Další den s vámi vaše výsledné snímky probere a poradí, co dělat jinak a lépe. Rychle si tak vycvičíte své oko, a budete vědět, jak zacílit objektiv svého fotoaparátu tak, aby byl výsledek co možná nejzajímavější.
Trasa plavby začíná 9. října v Benátkách a pokračuje přes Anconu, Santorini,Mykonos do aténského přístavu Piraeus. Odtud se pak zpátky do Benátek vrátíte přes Korfu a Dubrovník. Cesta trvá jeden týden.
Pro více informací si klikněte na webové stránky cestovní agentury Orbis Link.

Salát z melounu, sýra feta a oříšků

27. července 2010 v 20:28 | ♥...PriNciPeSsA...♥ |  Recepty

princeznamiska

 • 500 g melounu
 • 150 g sýra feta
 • 20 g lískových oříšků
 • 2 lžíce olivového oleje
 • šťávu z jednoho citronu
 • čerstvě mletý černý pepř  na dochucení


 • Doba přípravy: 15 minut
 • do 30 minut
 • Počet porcí: 4


1. Meloun a sýr feta nakrájejte na kostičky o hraně dva centimetry. 

2. Vhoďte do mísy, přidejte oříšky, olej a větší množství černého pepře. 

3. Pokud jste si salát připravili s větší časovou rezervou, počítejte s tím, že meloun pustí vodu. Použijte tedy hlubší naběračku. Salát před podáním ještě zakapejte citronovou šťávou.

Nová kolekce od Giorgio Armani — Tokyo Corals

26. července 2010 v 18:04 | ♥...PriNciPeSsA...♥ |  Líčení-kosmetika
princeznamiska
Libuješ si v létě v křiklavých rtěnkách a lacích, které nikdo nepřehlédne?
Pak bys měla vyzkoušet novou kolekci značky Giorgio Armani. Najdeš v ní fantastickou zářivě korálovou,mandarinkovou a broskvovou.
Inspiraci slavný módní dům nenašel na tropické pláži nebo někde ve Středomoří, ale ve vzdáleném Tokiu, konkrétně v barvách tradičních kimon.
Kolekce Tokyo Corals zahrnuje osmrtěnek, z nich by tvé pozornosti neměla uniknout č. 54 a 55, a dva lesky, které můžeš používat přes rtěnku nebo samostatně. Třešničkou na dortu upečeném v dílně Giorgio Armani jsou pak dva laky v korálové a růžové barvě. Rtěnku pořídíš za 950 Kč, lesk za 800 Kč a lak na nehty za 750 Kč.
princeznamiska

Ospalá lampa

25. července 2010 v 20:58 | ♥...PriNciPeSsA...♥ |  Decor
princeznamiska
Unavené světlo milánského studia Klass nedá milovníkům designu spát.
Designérské duo Alessio Roscini aMarco Maturo tvořící pod značkou Klass navrhlo pro italské nábytkářství Busso netradiční svítidlo, jehož forma evokuje ospalost. "Lampu inspirovala automatická gesta, která lidé vykonávají, aniž by jim věnovali vědomou pozornost. Ani ona si nemůže pomoct a musí odpočívat," nechali se slyšet tvůrci originálního kousku.
Osvětlení nazvané Sleepy Lamp je křížencem stojací lampy a žebříku, jehož příčkám můžete svěřit rozečtené knížky i kousky oblečení. Jeho opřená poloha a tlumené světlo vytvářejí klidnou a odpočinkovou atmosféru, ve které se k ospalé lampě brzy přidáte.

Emanuele Ridi: Coppa meringata

25. července 2010 v 20:56 | ♥...PriNciPeSsA...♥ |  Recepty
princeznamiska
Přepadla vás chuť na sladké? Zkuste lehký pusinkový pohár se šlehačkou a letním ovocem!


(4-6 porcí)
3 bílky

185 g cukru krupice

750 g smetany ke šlehání

ovoce podle chuti
 • Z bílků a cukru vyšlehejte tuhý sníh. Naplňte jím cukrářský sáček a na plech vyložený pečícím papírem tvořte hromádky o průměru asi 5 cm.
 • Pusinky pak sušte v troubě rozehřáté na 50-80 °C alespoň 2 hodiny. Čím déle necháte pusinky v troubě, tím budou lepší.
 • Smetanu vyšlehejte dotuha. Pak naplňte sklenici střídavě lžící smetany, rozdrobenou pusinkou a libovolným ovocem. Zkusit můžete rybíz, jahody, třešně nebo višně.
Recept pochází z pořadu S Italem v kuchyni.

Paris Hilton: Párty v šampaňském na luxusní jachtě!

24. července 2010 v 15:37 | ♥...PriNciPeSsA...♥ |  Paris Hilton
princeznamiska
Paris Hilton (29) si v současné době užívá prázdniny u Středozemního moře. Jen se koupat v moři ale blonďaté krásce nestačí. Rozhodla se, že využije svého milionového konta, nakoupí pár obřích lahví drahého šampaňského a nechá se osprchovat bublinkatým vínem.
Blonďatá milionářka se opaluje na luxusní jachtě a obeplouvá známá evropská turistická místa, jako jsou Saint Tropez, Sardinie, Elba a Monako. Dá se i říci, že vlastně stále pracuje - tentokrát na barvě své pleti. Právě u francouzského městečka Saint Tropez se Paris na své lodi nechala polévat šampaňským.
Při drahých sprchových hrátkách jí bylo k službám pár opálených svalovců. Její sestra Nicky (26) a dvě další kamarádky ji v tom nenechaly samotnou a užily si párty v šampaňském s ní.

bronzová mánie

23. července 2010 v 20:28 | ♥...PriNciPeSsA...♥ |  Líčení-kosmetika
Dodá pleti svěží tón a navíc pod fluidní bází může pleť dobře dýchat i v horku. 
Tvář poprašte bronzujícím pudrem, který ji zmatní a zvýrazní opálení. Můžete ho bez obav použít i na bledší pleť, které naopak dodá zlatavý nádech. Očím sluší odstíny hnědé, výraznější líčení s opálenou pletí skvěle ladí.Pokud máte malé oči, opticky je zvýrazní světlý stín ve vnitřním koutku. Nezapomeňte ani na řasenku, ta dodá líčení na intenzitě. Použijete-li na oči nápadnější třpytivé stíny, lesk na rty volte světlejší. Pozor ale na příliš blyštivé barvy na víčkách - zvýrazňují vrásky kolem očí.

7 TRIKŮ PRO SUPER KÁMOŠKY

23. července 2010 v 19:51 | ♥...PriNciPeSsA...♥
Jste super kámošky a přály byste si, aby vaše kamarádství nikdy neskončilo!Sedm cool kámoškovských tipů. S nimi vás už fakt nic nerozdělí!
PrinceznaMiska.blog.cz

Tajný deník

Pořiďte si v papírnictví velký sešit. Odteď to bude vaše tajná bible! Nalepte si tam vaše fotky a fotky ze společných akcí. K nim si můžete dopsat krátké historky. Klidně si do vašeho deníku pište i o klucích nebo o zpěvácích a hercích, kteří vás fakt berou. Bude to super zábava! A uvidíš, jaká to bude švanda, až si to všechno přečtete za pár let!

Jen vy dvě

Zbožňujete obě nějaký seriál? Rezervujte si čas, kdy se vysílá, a dívejte se na všechny díly společně! Když nebudete moct, můžete si ten díl nahrát na video a dívat se pak společně jindy. Budou to takové vaše pravidelné seance!

Už napořád spolu

Udělejte si náramky přátelství ve vašich oblíbených barvách. Můžete si je uplést z barevných bavlnek nebo navléknout z korálků. Jako bonus si na ně můžete přivázat písmenka, která tvoří vaše iniciály. Můžete si taky koupit stejné prstýnky nebo stejné řetízky. To všechno na znamení toho, že vy dvě prostě patříte k sobě.

Pošta pro tebe

Nemůžete se delší dobu vidět? Hlavně klid a žádnou paniku! Máme pro vás super tipy, jak být vlastně pořád spolu! Natočte si třeba video mobilem nebo se vyfoťte a pošlete si fotky navzájem. Můžete si taky něco namluvit na kazety nebo si prostě psát dopisy! Když spolu budete pořád ve spojení, uběhnou vám chvíle, kdy nemůžete být spolu, mnohem rychleji!

Magické pouto

Začarujte vaše kamarádství! Potřebujete k tomu jenom jednu zelenou svíčku a nůž nebo nůžky. Do svíčky vyryjte vaše jména a pak ji zapalte. Tímhle kouzlem si přičarujete to, že vaše kamarádství bude trvat navěky! Jen tomu musíte obě dvě fakt věřit!

Tak na tohle nezapomenete!

Víš, co je na kamarádství nejlepší? Společný smích! Tak se smějte ostošest! Prostě jak nejčastěji to půjde! Klidně směšné situace samy vyprovokujte. Udělejte si srandu samy ze sebe nebo z druhých! Oblékněte si třeba něco ultra šíleného a vydejte se na procházku městem! Společně se pak bavte reakcemi lidí! Uvidíš, že na takovou srandu hned tak nezapomenete!

Krabice přání

Napište každá na kousek papíru svoje sny a přání. Přečtěte je té druhé. Lístečky pak dejte do krabice a tu někam schovejte. Za dva měsíce ji můžete zase vytáhnout a přání si přečíst. Uvidíte, co se vám vyplnilo a co ne! Krabici taky můžete schovat někam na půdu nebo zahrabat do země a otevřít ji znovu třeba až za pět let. Pak to bude ještě zábavnější! Jen to musíte tak dlouho vydržet!

Boj s chloupky...

23. července 2010 v 19:41 | ♥...PriNciPeSsA...♥
PrinceznaMiska.blog.cz

Vůně pro letní vílu

23. července 2010 v 19:35 | ♥...PriNciPeSsA...♥ |  Líčení-kosmetika
Osvěžte si tou správnou vůní letní horké dny i dlouhé noci.
Dejte letošnímu létu novou vůni. Měla by být svěží, jiskrná, energizující a zajímavá. Taková, na kterou se nezapomíná. Až k ní pak v zimě přičichnete, vybaví se vám atmosféra tohoto léta.
S novinkou ušitou přesně létu na míru přišla značka L'Occitane. Už jen jméno vůně Verbena napovídá, že jde o květinovou vůni. Nečekejte ale přílišnou sladkost, má zelené tóny umocněné mátou, bazalkou a anýzem. Limitovaná edice Verbena Letní tajemství zahrnuje nejen toaletní vodu (1095 Kč), ale i sprchový gel (395 Kč), hydratační tělový gel (595 Kč), vonnou svíčku (530 Kč ) a skvělý lesk na rty (330 Kč).
princeznamiska

podzimní Chanel

20. července 2010 v 15:23 | ♥...PriNciPeSsA...♥ |  Líčení-kosmetika
Při nahlédnutí do podzimních trendů v líčení se objevila nádherná novinka u značky Chanel.
Do podzimu času dost, ale proč si neudělat menší výlet a nepodívat se na trendy v líčení na podzim/zimu 2010? Stojí to za to. Obzvláště u make-upu od Chanelu.
Hraje kontrastními barvami tmavých tónů šedé, fialové, červené a zdrženlivějších odstínů růžové a broskvové. V centru pozornosti je make-up s tmavým líčením očí a decentním zvýrazněním tváří a rtů.
Fantastickou barvu v nové kolekci, která bude dostupná během srpna, se našla u nového laku 509 Paradoxal. Intenzivnífialová s šedými metalickými částečkami se bezpochyby zařadí mezi kultovní laky Chanel. Hned vedle 407 Jade a 505 Particulière z loňských sezon.
princeznamiska

Letní bronz

14. července 2010 v 15:32 | ♥...PriNciPeSsA...♥ |  Líčení-kosmetika
princeznamiska
Nová kolekce Brandied Bronze od Clinique pro letošní léto vám bude evokovat svůdnost horkých dní a nocí. Bez ohledu na tón pleti se tváře zdravě rozzáří, oči získají jiskru díky perleťovým stínům a rty vysušené sluncem budou krásně hydratované a jemné. 

Nová kolekce Versace je šitá na míru pro blondýny

14. července 2010 v 15:16 | ♥...PriNciPeSsA...♥ |  x....Móda :D
princeznamiska
princeznamiska
princeznamiska
princeznamiska

grizlíci

13. července 2010 v 20:23 | ♥...PriNciPeSsA...♥ |  Zvířata
princeznamiska

slunovrat

13. července 2010 v 20:20 | ♥...PriNciPeSsA...♥ |  Vesmír
princeznamiska

Jezero v Tibetu

13. července 2010 v 20:19 | ♥...PriNciPeSsA...♥ |  Zajímavosti
princeznamiska

Tajemství pouštních netopýrů

13. července 2010 v 20:15 | ♥...PriNciPeSsA...♥ |  Zvířata
Netopýři jsou silně náchylní k dehydrataci. Vodu ztrácejí odparem z povrchu těla, který je enormně zvětšený membránou křídel.
Velká zátěž při letu nutí netopýry intenzivně dýchat a s vydechovaným vzduchem ztrácí organismus další vodu. Proto je celkem překvapivé, že se některým netopýrům vede velmi dobře i v suchých oblastech, kde je o vodu nouze. S pouštními podmínkami si dobře poradí například netopýr jižní (Pipistrellus kuhli), který sídlí na rozsáhlém území jižní Evropy, severní Afriky a jihozápadní Asie.
Podrobný výzkum ukázal, že netopýr jižní ztrácí ve srovnání s jinými druhy netopýrů mnohem méně vody odparem z povrchu těla. Úspora je natolik významná, že mu to dovoluje přežít i v podmínkách, které by byly pro jiné netopýry smrtící.
princeznamiska

Rekordní smršti na cizí planetě

13. července 2010 v 20:13 | ♥...PriNciPeSsA...♥ |  Vesmír
Hurikány z Karibiku jsou jen pouhým vánkem ve srovnání s vichry, jaké zuří na obří plynné planetě HD 209458b. Ta se nachází 150 světelných let od Země v souhvězdí Pegasa.
Ilustrační foto
Planeta je permanentně natočena jednou stranou ke své mateřské hvězdě a teplota na přivrácené straně nikdy neklesá pod 1000°C. Na straně odvrácené od hvězdy panují teploty o několik stovek stupňů nižší. Velké teplotní rozdíly mezi denní a noční stranou planety vedou k prudkému proudění plynů v atmosféře.
Astronomové došli pečlivým měřením k závěru, že se na povrchu planety HD 209458b řítí masy oxidu uhelnatého rychlostí kolem 7000 kilometrů v hodině. To je dvakrát vyšší rychlost, než jakou dosahují ta nejrychlejší letadla.

Versace

12. července 2010 v 14:42 | ♥...PriNciPeSsA...♥ |  x....Móda :D
I Donatella Versace našla svou prázdninovou inspiraci ve trendovém retru.
Značka Versace představila optimistickou hravou kolekci stylově spadající do počátku šedesátých let. Jako by se múzou pro prázdninovou kolekci stala sexy bond girl - špionka v jednoduchých šatech se zkrácenou délkou, případně v letních šatech a saku v safari stylu.
Hlavním tématem se módnímu gigantu stal jednoduchý motiv tečky, která se na modelech objevuje hned v několika velikostech. To, co ovšem celou kolekci stmeluje, je její výrazná barevná škála. Oranžová, růžová, mátová, pistáciová a lila vtiskly celé řadě skutečně svěží, ženský look. 
Nezapomenutelnou položkou nové kolekce Versace se, možná trochu překvapivě, staly hlavně doplňky - rozměrné cestovní kabely s potisky a vysoké sandály se šněrováním, které by i z obyčejných šatů udělaly jedinečný model.
princeznamiska