Listopad 2011

TIP NA KRÁSU Z CELÉHO SVĚTA

15. listopadu 2011 v 21:45 Pro Holky
Co prozradili beauty experti z Británie či Indie
Potřebujete pár triků, jak vypadat ještě lépe než teď? Tady jsou, posbírané z několika zemí světa. Z Německa, Kolumbie, Austrálie, ale rozumí se samo sebou, že ke kráse mají nejvíc co říct Francouzky.
Austrálie
"Vždycky nanášejte krém na opalování na ruce a krk," říká vizážistka Sue Devitt, rodilá Australanka. "
Francie
Francouzky často pojídají sýr, oříšky, česnek a cibuli. Obsahují vitaminy prospěšné pro vlasy a nehty.
Nosit rtěnky naučily svět právě Francouzky. Takže žádný lesk na rty, ale opravdová rtěnka, nejlépe červené barvy.
Co objevíte na pracovním stole většiny Pařížanek? Osvěžující vodu na obličej ve spreji. Některá má termální, jiná květinovou.
Německo
Na zakrytí kruhů pod očima si Němky oblíbily jeden trik - smíchat krycí podkladovou bázi s krémem Nivea. Tmavé stíny zmizí, ale make-up není vidět.
Indie
Indky jsou po celém světě známy pro své krásné dlouhé vlasy. Jejich tajemství je v oleji. Tak často, jak jen to jde, do nich vetřou kokosový, olivový nebo mandlový olej. Minimálně před každým umytím.
Kokosový olej využívají i pro podporu růstu vlasů. Vmasírují ho do pokožky hlavy, nechají přes hodinu působit a vymyjí.
Velká Británie
"Kultovním produktem na čištění pleti je tu Eve Lom," říká britská beauty guru Nicky Kinnair. Odličuje a dělá fantasticky čistou pleť.
Kolumbie
Na nehty zeslabené věčným lakováním a odlakováváním mají Kolumbijky jednoduchou radu: oloupejte stroužek česneku, rozkrojte ho na malé kousky a hoďte je do lahvičky laku na nehty.
Řecko
Hrubé suché ruce řeší Řekyně citronem: dužinou promasírují kůži. Pak opláchnou a promastí krémem. "Štípe to, ale pomáhá okamžitě. Jako zázrakem," tvrdí dermatoložka Macrene Alexiades-Armenakas.


3 MAKE-UPY Z PODZIMNÍCH KAMPANÍ

15. listopadu 2011 v 20:48 Líčení-kosmetika
Jil Sander
» KRÁSA » MAKE-UP

3 MAKE-UPY Z PODZIMNÍCH KAMPANÍ

Od Jil Sander po Pradu
Až si příště budete zamilovaně prohlížet fotky módních kampaní pro podzimní a zimní sezonu, upřete svůj zrak na make-up modelek. Stál by za to? Ano! Letošní kampaně módních domů jsou i s ohledem na líčení mimořádně povedené. Vybrali jsme tři, jejichž make-up prostě musíte zkusit.
Jil Sander
Pudrové drama našlo inspiraci v šedesátých a sedmdesátých letech. Silná oční linka tak nikoho nepřekvapí. Elektrizující modrá, kterou naštěstí ještě máme z léta, dodává make-upu na modernosti.
Jak na to? Líčení je o matné rtěnce, pudrové pleti a perfektní lince. Začněte tak se svým oblíbeným podkladem, povinně ale přidejte zmatňující pudr. U očí začněte s co nejtenčí černou linkou nad horními řasami, nad ni pak namalujte silnou modrou. Aplikujte maskaru. Nakonec naneste matnou tmavě červenou rtěnku.
Tom Ford
Zpátky do dnů Studia 54! Poznali byste v modelce Candice Swanepoel? Make-up je o něco náročnější, ale přesto doma proveditelný.
Jak na to? Základem je bezchybná pleť, jako vždy. Docílíte jí podkladovou bází a korektorem.Velkým štětcem pak naneste tvářenku, začněte na jablíčkách a pokračujte po linii lícních kostí. Nedělejte jedno velké kolo, vyrýsujte kontury. Při líčení očí použijte na závěr stříbrný stín do vnitřního koutku. Nakonec vymalujte rty rtěnkou s vysokým leskem.
Tom Ford
Prada
Krémové líčení je nositelné a sluší každému typu pleti.
Jak na to? Po sjednocení pleti vykreslete obočí světle hnědou tužkou. Na víčka aplikujte světle hnědé stíny, po okraji dolních řas veďte bílou linku. Místo černé řasenky použijte pro změnu hnědou. Kontury tváří zvýrazněte meruňkovoutvářenkou a nebojte se ji domalovat až k okraji vlasů. Na rty naneste světle růžovou rtěnku.
Prada